Wpis z mikrobloga

Szanowni uczniowie,
wczoraj pojawił się kwik, że w Waszych szkołach macie aż 2 religie w tygodniu i oburzenie, że jak tak można, po czym inni Wykopowicze sugerowali Wam wypisanie się z religii. Otóż nie musicie wypisywać się z religii. Obecne przepisy mówią, że najpierw trzeba ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ, żeby móc w ogóle na religię chodzić. Nie odwrotnie.
Czyli - nie składaliście deklaracji, że CHCECIE CHODZIĆ NA RELIGIĘ, to nie macie religii i tyle. Nie można nikogo zapisać na religię bez jego wiedzy i zgody. Jeśli Wasza szkoła tak robi, trzeba napisać donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli w planie lekcji religia jest w środku lekcji i nieuczęszczanie na nią spowoduje okienko (czyli siedzenie bez sensu na korytarzu bez opieki), trzeba napisać kolejny donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie donosiki są be, ale w przypadku szkoły wymuszają pozytywne zmiany.

#bekazkatoli #bekazateistow #gimboateizm #szkola #religia #katolicyzm #porady
  • 186
  • Odpowiedz
@giovan-a: teraz nie chodzą na religię bo wiadomo ateizm itd, a za 10 lat będą #!$%@?ć w białej sukni pod ołtarz bo hehe taka tradycja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@giovan-a: Ta. Postawisz się dyrektorce. Ona pójdzie do babki z maty fizyki polskiego i angla i już jesteś udupiony xD Na religię nie będziesz chodzić ale na innych zajęciach będziesz dyskryminowany i tego nie udowodnisz.
  • Odpowiedz
Generalnie donosiki są be


@giovan-a: Sama jesteś be, jeśli dzieje się coś złego, to trzeba temu przeciwdziałać w każdy możliwy sposób, w pierwszej kolejności informując odpowiedzialne za taki stan rzeczy osoby i ich przełożonych.
  • Odpowiedz
A jeśli w planie lekcji religia jest w środku lekcji i nieuczęszczanie na nią spowoduje okienko (czyli siedzenie bez sensu na korytarzu bez opieki), trzeba napisać kolejny donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@giovan-a: A takie okienko powstałe z innych powodów niż religia też może być powodem donosiku?
  • Odpowiedz
@LDevil: No zasada jest taka, żeby uczniowie mieli opiekę. Dlatego np. niektórzy nauczyciele nie puszczają uczniów na lekcji do kibla, żeby nie błąkali się samopas po korytarzu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giovan-a: Ja to mam w dupie bo szkole skończyłem 8 lat temu. Mówię jak to zawsze było.

Niezależnie co zrobisz. Dostaniesz po dupie mocniej niż oni
  • Odpowiedz
@giovan-a
Ale was ta religia piecze w zady, świetnie się czyta tą akcję obywatelską na anty której nikt się nie odważy ruszyć w normalnej szkole.
Jakbym pracował w szkole i miał doczynienia z MADką która przyjedzie i zaczyna gdakać że jej brajanek nie będzie chodził na religię to bym kazał przynieść zaświadczenie z parafii że dziecko jest nieochrzczone. Wtedy nie ma problemu, ale jak dzieciak jest już ochrzczony to zaraz bym telefon
  • Odpowiedz
@giovan-a: W liceum chodziłam do trzydziestoosobowej klasy, z której tylko cztery osoby chodziły na religię, mimo to w dalszym ciągu ten przedmiot był w środku planu lekcji. Sytuacja zmieniła się dopiero po wspomnianym donosiku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także warto walczyć o swoje i reagować.
  • Odpowiedz