Wpis z mikrobloga

@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: A kto mówi o PREMIUM, po prostu 55k to bardzo dużo hajsu i za to naprawdę mógłbyś mieć coś lepszego. Dałeś 55K za samochód z silnikiem 1.4 z g---o wnętrze, wykonanego najtańszym kosztem i te kołpaki... pojeździsz 2 lata odkryjesz wady albo coś jebnie i sprzedasz za 25k. Ale racja, ważny, że z salonu bo przecież każdy kto stoi na światłach na czerwonym o to będzie pytał ( ͡
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator: faktycznie za 55k masz opcję na jakieś C-Elysee, Cactusa, 301, podstawową wersję Dustera albo jakieś mniejsze auta, C3, Clio w średnich wersjach wyposażenia. Więc szału nie ma.

A co masz z wypasu? Klima automatyczna, jakiś kolorowy ekran?
  • Odpowiedz
@Cruise: @cup12552: @DOgi: k---a, przecież 55k za samochód to bardzo mało. Tylko raz w życiu kupiłem używany samochód, więcej już tego nie powtórzę. Ile było nerwów, sprawdzania, ile Januszy Handlarzy... Nigdy nie wiesz czy samochód jest bezwypadkowy, co i jak było naprawiane, jak ktoś danego auta używał. No może zdecydowałbym się na kupno od znajomego pod warunkiem, że wyjechał nim z salonu.

Nowe auto to jednak
  • Odpowiedz
Generalnie nie rozumiecie, że ludzie są różni i mają inne wymagania odnośnie samochodów i wszystkiego innego?


@brck89: Nie zrozumiem chyba nigdy tej odwiecznej wojny używane vs nowe. Sam bym za te pieniądze poszedł w używanego Volvo S80/ Lexusa GS/ Jaguara XF ale zdaję sobie sprawę, że każdy ma różne priorytety/ potrzeby/ preferencje przy zakupie samochodu i nie potępiam wyboru nowego Tipo - co kto lubi.
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator kupiliśmy nowa astre J 1.4 turbo benz z fabr LPG. Dzisiaj. 6 biegowa skrzynia, tempomat, czujniki tył
Kolor wiśnia elektryka szyb i lusterek. Podłokietniki i kilka innych rzeczy. 61 000 zł brutto. Myślałeś nad tym?
  • Odpowiedz
Pomijam ople, bo astre roczna można mieć za 50k, ale można było kupić 2 latka focusa lub aurisa na wypasie. 3 letnie mondeo, nawet dobrze wyposażone i30 lub ceeda. Każdy fiat to dramat w środku ;) silnik dobry zmienić program i bedzie jeździł tanio i szybko. lpg to ZUO
  • Odpowiedz
  • 1
@urojony_uzurpator Nie wiem czy jest sens pisać i Cię wkurzać ale za cholerę nie wybrałbym Tipo. W firmie mamy od nowości i naprawdę jakościowo do mojego służbowego Leona to przepaść. A Tipo było droższe. Mam nadzieję że jednak będziesz z Tipsona zadowolony.
  • Odpowiedz
@Krzemol: żeby nie było, trochę kusiły nas te lepsze auta. Ale jaknl to używane, w każdym momencie może coś się zepsuć, a koszty napraw takich samochód to nie sa już tak niskie koszty jak w Fiacie. Dlatego zamiast sercem pokierowaliśmy się rozumem, bo Tipo spełniało 100% wymagań poza radością z jazdy
  • Odpowiedz
Ale jaknl to używane, w każdym momencie może coś się zepsuć, a koszty napraw takich samochód to nie sa już tak niskie koszty jak w Fiacie.


@brck89: To na pewno. Zawsze jest takie ryzyko i pytanie czy ktoś jest w stanie je zaakceptować no i czy go stać na ewentualne naprawy.
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator taki w miarę przyjemnie wyposażony to 100k a za te 55k masz 3/4 letnią skodę z przebiegiem 50k i wyposażeniem cud malina luksja, ale Twój wybór. Jak pierwsze wrażenia? Z czego się przesiadasz ? No i niech służy długo i bezawaryjnie :D
  • Odpowiedz
@brck89: przecież napisałem ze 55k to bardzo mało, za mało na porządny samochód z salonu i lepiej mając taki budżet kupić coś używanego ale chociaż porządnego niż najtańsze możliwe g---o byle by było nowe.
Zobaczysz sam jak te tipo będzie wyglądało w środku przy 100k przebiegu, ale prędkość zużywania się tego samochodu jest komiczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz