Wpis z mikrobloga

Proponowałbym przedłużyć ten #protest69 do zimy i dodać do "blokowania prawego pasa" następujące postulaty:
- opony z bieżnikiem,
- zrzucanie śniegu i lodu z naczepy,
- sprawdzanie stanu technicznego pojazdu

#bekaztransa
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reddml: No lepiej kogoś zej..ć na ulicy lub chodniku inteligencie co nie?. Poproś Janusza by cię wyposażył w sprzęt, przeszkolił i zrobił uprawnienia. Jak ci wyżej pisali, lód na naczepie powinieneś to ogarnąć i nie wyjeżdzać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ghostek To ja jestem Januszem :) nie mają takiego obowiązku i tyle. Owszem na plandece mogą od środka podbijać dach ale niektóre firmy jak moja plandek nie używa wogole.
  • Odpowiedz
  • 2
@ghostek poczytaj
"Na terenie Polski nie istnieje infrastruktura, która pozwoliłaby kierowcom bezpiecznie usuwać śnieg i lód z dachów samochodów dostawczych. Część kierowców, z braku odpowiednich narzędzi, nie podejmuje się tego karkołomnego i ryzykownego zimowego zadania. Inni, w obawie o konsekwencje prawne w postaci mandatu, próbują to robić na własną rękę, wykorzystując w tym celu przypadkowe narzędzia, takie jak drabiny przystawne czy różnego rodzaju podesty. Czy to dobre rozwiązanie? „Zdecydowanie nie. Niewłaściwe
  • Odpowiedz
@reddml: czyli jak policja zacznie w zimie kolejną akcję z mandatami za nie odśnieżone pojazdy to znowu zacznie się ból d--y, że niedobra policja szkaluje kierowców? :) No podziwiam tok myślenia w takim razie. Pewnie wtedy idąc za dzisiejszym przykładem zaczniecie w ramach prostestu odsnieżać naczepy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
samolot odladza zrwnatrzna ekipa :)


@reddml: a co za różnica, proszę rozwiązania dostępne w za naszą zachodnią granicą:
- https://www.wischmop-shop.de/eis-lkw-entfernen-eisplatten-vom-lkw-entfernen-durch-spruehen.html - odladzanie chemiczne
- https://www.willenbrockshop.de/LKW-Enteisungsleiter::2125.html - drabina która się nie przewróci bo jest mocowana do pojazdu/naczepy
- https://www.airpipe.at/de/unsere-produkte/airpipe.html#l%C3%B6sung - system powietrzny ułatwiający spływ wody
  • Odpowiedz
  • 0
@megawatt teraz mi powiedz jak z tą rurą dmuchana mają moi kierowcy rozsunac dach? Swoją drogą nie znałem tego rozwiązania chociaż u mnie w firmie jest bezużyteczne bo tylko dwie naczepy mają miękki dach a reszta to zabudowa. Problem z drabina jest taki, że jak kierowcy coś się stanie to są problemy z ubezpieczeniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zresztą nie mogę zmusić kierowcy to wchodzenia na nią.
  • Odpowiedz
rampe mamy na bazie i na firmie na której się ładujemy :)


@reddml: to tylko chwalić

teraz mi powiedz jak z tą rurą dmuchana mają moi kierowcy rozsunac
  • Odpowiedz
  • 0
@megawatt tak nawet przy przymocowanej. Normalnie kierowcy nie mają obowiązku mieć dopuszczenia do pracy na wysokości a wchodzenie na drabinę już taką jest :) nie każdy kierowca może mieć dopuszczenie do pracy na wysokości a nie wyklucza to przejścia badań do bycia kierowcą :) mam zbyt dobrych kierowców by się ich pozbywać nie chce szukać nikogo nowego. Generalnie jakoś sobie radzą z tym lodem jak już muszą. Na przykład wchodzisz do
  • Odpowiedz
@ghostek: ten protest jest cudowny, wszyscy grzecznie dziś zakopianką jechali, nikt się nie wyprzedzał a ich łatwo było wyprzedzić! Niech już zawsze tak jeżdżą.
  • Odpowiedz
@reddml No na całym świecie znaczy takie samo bydło w ciężarówkach jeździ. Jak idziesz na spacer to pewnie śmieci też walisz na ulicę bo są służby od sprzątania. Dziadostwo i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Joterini weź sobie kiedyś to podnieś i zobacz ile to waży. Nie ma gdzie tego wziąć. Tak samo kawałki opon od osobowek ludzie zostawiają i nikt im za to mandatu nie daje
  • Odpowiedz