Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję porad - właściciel mieszkania, które wynajmowałem przysłał mi absurdalne 11k PLN do zapłaty za rzekome szkody na mieszkaniu. czy prokuratura przyjmie mi to jako próbę wyłudzenia?!?!
Kaucji oczywiście nie zamierza oddać. po prostu jestem w takim szoku, że serio nie wime co z tym robić. Gość chciał się na p--o spotkać, a nagle otrzymuję list i per PAN...
#prawo #nieruchomosci #niewiemjaktootagowac #pomocy
Gość jest #programista15k w #uk #unaswuk
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maur: swoją drogą dziś wbiłem do hali garażowej i póki co nie jest to wyczyszczone, a minął miesiac od kiedy się wyniosłem - roszczenia wysłał dziś, w zasadzie po terminie zwrotu kaucji...
Remont mieszkania trwa - widać przez okna (remont planowany, szkoda, że wymyślił, ze może ja za niego zapłacę...)
  • Odpowiedz
@maur: Myślę o zrobieniu znaleziska, gdzie postaram się udowodnić swoje racje, może pokażę imię i nazwisko własciciela - wysłał mi żądanie zapłąty, więc tajemnica korespondencji zezwala mi na pełną publikację treści i nadawcy jak dobrze przyswoiłem... myślisz, że taki temat chwyci?
Najgorsze, chyba ze nie mam zdjeć trzech wgniotek w lodówce i płyty indukcyjnej oraz tego w jakim stanie oddałem mieszkanie;/
  • Odpowiedz
@SSssser: ogólnych mieszkania zdjęć też nie zrobiłeś? Trochę szkoda..
Próbuj ze znaleziskiem, nic nie tracisz, a taki rachunek piękny na 11k może chwycić - chociaż tutaj też szkoda, że nie masz zdjęć.
  • Odpowiedz
@SSssser: zdjęcia "przed" bez zdjęć "po" to nic nie dadzą. Próbuj ze znaleziskiem, a dalej w kolejności jakąś poradę prawną bym sugerował.
  • Odpowiedz
@maur: mam zdjecia sporej liczby "szkód" wysłane mailowo pierwszego dnia zamieszkania, a "po" - cóż, te zdjecia z ogłoszenia są świeże, dodatkowo ciężko żebym zrobił wiecej wgniotek i mocniej wyszczerbił płytę...
nosz k---a, właściciel jest bezczelny, wiedział, w jakim stanie mieszkanie oddaje, a teraz pórbuje na mnie ugrać nowe mieszkanie, k---a.
  • Odpowiedz
@SSssser: > Umowa podpisywana z legalnie działającą firmą zarządzającą nieruchomościami i ona też przysyła co miesiąc fakturę.
czyli to rachunek od firmy zarządzającej, nie od właściciela?
  • Odpowiedz
@maur: wystawiała firma, odbiorcą wg faktury był właściciel, ale konto samo w sobie raczej było pośrednika. pośrednik też brał kaucje, a teraz właściciel chce mnie wyruchać, pośrednik umywa ręce...
  • Odpowiedz