Wpis z mikrobloga

@Lukk
@aksal89 No ale to jest kwestia 0,5L, nigdy nie miałem problemu w żadnym aucie w zbliżeniu się do spalania podawanego przez producenta, tylko, że z komfortem podróżowania ma to mało wspólnego.
@Kejran: Nie no, oczywiście, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy producent ładuje w #!$%@? ze spalaniem tak, że aż mnie jest wstyd, jak patrzę na te cyferki. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było bardzo dużym problemem osiągnięcie spalania poniżej katalogowego. Teraz zbliżenie się do katalogowego na różnicę pół litra to duży sukces ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Chociaż i tak najbardziej mnie bawiło,
@Kejran: ja nie wiem jakiej wiary trzeba być człowiekiem, by uwierzyć, że auto mające ponad 200 koni spali tyle samo co auto mające poniżej 100. Ja rozumiem wydajność itp, ale nie są tak wielkie różnice.

Większa moc to większe zapotrzebowanie silnika na dostarczenie mu jej źródła.
@Iskaryota Ale nawet licząc 8-9L to tyle co spali przeciętny 1.5 tonowy 10 letni diesel przy pałowaniu, a to będzie odpowiednik spokojnej jazdy w takim BMW ( ͡º ͜ʖ͡º) Zresztą nie bez powodu często gęsto jest tak, że dużo aut z większymi silnikami pali mniej niż ich mniejsze odpowiedniki.