Wpis z mikrobloga

@Kejran: to spalanie zapewne nie ma nic wspólnego z podanym przuspieszeniem. Ale fakt wspólczesne diesle są mocarne, lecz delikatne i czasem trzeba się wykosztować
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Lukk Spalanie jest podane dla możliwie najbardziej oszczędnej jazdy, co w tym dziwnego ? To, że jak się kupuję takie auto to się raczej #!$%@? i spała sporo to druga sprawa. Chodzi o sam fakt i możliwość.
  • Odpowiedz
@Kejran: chodzi o to, ze spalanie podawane przez producenta jest sprawdzane w testach laboratoryjnych przy najbardziej sprzyjających warunkach. Powiew wiatru i opór toczenia opon zwiększy to spalanie.
  • Odpowiedz
@Kejran: podejrzewam, że choćbyś się zesrał na miętowo, to w normalnym ruchu ulicznym nie zejdziesz do poziomu podanego przez producenta. Już widzę 6,9l w mieście takim wielkim #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Lukk
@aksal89 No ale to jest kwestia 0,5L, nigdy nie miałem problemu w żadnym aucie w zbliżeniu się do spalania podawanego przez producenta, tylko, że z komfortem podróżowania ma to mało wspólnego.
  • Odpowiedz
@Lukk: Spokojna, płynna jazda po mieście 8,7l. Jedyne 26% więcej niż podaje producent ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spalanie na autostradzie 8,4l. Jedyne 58% więcej. Nie no, zajebioza XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Lukk
@aksal89 Więc tak samo robią w #!$%@? przy autach dla Januszy więc możemy założyć, że eksperymentalne spalanie G11 jest takie jak eksperymentalne spalanie Passata B6( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kejran: Nie no, oczywiście, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy producent ładuje w #!$%@? ze spalaniem tak, że aż mnie jest wstyd, jak patrzę na te cyferki. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było bardzo dużym problemem osiągnięcie spalania poniżej katalogowego. Teraz zbliżenie się do katalogowego na różnicę pół litra to duży sukces ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Chociaż i tak najbardziej mnie bawiło,
  • Odpowiedz
@Kejran: ja nie wiem jakiej wiary trzeba być człowiekiem, by uwierzyć, że auto mające ponad 200 koni spali tyle samo co auto mające poniżej 100. Ja rozumiem wydajność itp, ale nie są tak wielkie różnice.

Większa moc to większe zapotrzebowanie silnika na dostarczenie mu jej źródła.
  • Odpowiedz
@aksal89: To bardzo podobnie jest w nowym XC90 T8, gdzie Volvo podaje że pali to 2,1 l/100km, bo tyle im wyszło w testach NEDC, gdzie auto stoi albo jedzie na prądzie, bo przyspieszanie do 90 km/h ma trwać 30 sekund. Natomiast przy normalnej jeździe w warunkach mieszanych nie ma problemu żeby zrobić tam 13-15 l/100km
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Iskaryota Ale nawet licząc 8-9L to tyle co spali przeciętny 1.5 tonowy 10 letni diesel przy pałowaniu, a to będzie odpowiednik spokojnej jazdy w takim BMW ( ͡º ͜ʖ͡º) Zresztą nie bez powodu często gęsto jest tak, że dużo aut z większymi silnikami pali mniej niż ich mniejsze odpowiedniki.
  • Odpowiedz