Wpis z mikrobloga

  • 456
Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja to zobaczyłem na własne oczy. Godzina 7:10 idę wyjątkowo po bułki na śniadanie do Kauflanda a tam kolejka przy kasach na 40 m. Ludzie się kotłuja, zniecierpliwieni, niektórzy widać, że z ulgą na twarzy stoją bo się im udało. Jaki to biznes zrobili? Ano kupili cukier po 1.36 zł kg. Nie wiem skąd to się bierze bo kupując 30 kg masz zapas do 2040 roku. A tyle średnio załadowanie w koszyku. Może chcą to w spadku zostawić Brajanowi, albo zwyczajnie slodza łopate do kawy. Cebula głęboko siedzi w narodzie. #cebula #januszebiznesu #dziendobry #polakicebulaki
ukaasztg - Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja...

źródło: comment_GBuMIOQyUAVHeqnaNXOnhYA5t8vU5lr3.jpg

Pobierz
  • 266
  • Odpowiedz
XDDDDD Nie bimber, tylko zwykłe cebulactwo, skoro w tym narodzie ludzie rozcieńczają #!$%@? płyn do naczyń czy szampon do włosów "by starczyło na dłużej" (spotkałem się z taką sytuacją) to pozabijają sie o #!$%@? karpia czy cukier z przeceny


@NaczelnyWoody: No faktycznie zwykłe cebulactwo, często w wykonaniu osób, które muszą liczyć się z każdym groszem. Ciekawe co sam byś robił w podobnej sytuacji.

@ukaasztg: Kupowanie bułek w hipermarkecie?
  • Odpowiedz
@ukaasztg: moja mama robi przetwory i soki, razem na sezon letni potrzebuje około 40kg cukru. Więc jak ma do wyboru kupowanie cukru po 2,3zł albo poczekanie na promocje to na każdym kg jest 80-90gr oszczędności. Razy 40kg to 36zł, więc podjeżdżam samochodem i biorę na raz 20kg np w kwietniu potem w lipcu na następnej promocji następne 20kg
  • Odpowiedz
cukier za 1,40 lol
jak skończysz gimnazjum to może ogarniesz że tyle to było te 15 lat temu co najmniej a dzisiaj ludzie zarabiają więcej więc wiadome że będą kupować na zapas, w biednym kraju nieważne gdzie rzucisz promocję/forsę zlecą się jak muchy do gówna bo nie żyją tym na co dzień, na co dzień nie kupisz na lajcie 30k cukru bo jest to zbyt duży wydatek
  • Odpowiedz
@ukaasztg: Oho, hurr, Janusze cukier kupujo na "zgrzewki" xd Najczęściej takie ilości cukru kupują pszczelarze :D Na facebookowych grupkach pojawiają się czasem fotki i ogłoszenia, że w takim i takim markecie jest promocja na cukier :D Czasem trzeba zrobić solidny zapas do dokarmiania pszczół (50-100 kg, a czasem więcej) ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W hurtowni zapłacicie tyle za cukier bez żadnej łaski. Worki po 25kg, bez limitu, ile zmieścicie do auta. Do tego żywe drożdże około 3zł/kg, groch łuskany 11,50zł/5kg i wyjdzie jakieś 30 litrów 50% bimbru za niecałe 50zł. ;)
  • Odpowiedz
30 kilo cukru to tylko 90 litrów zacieru, raz w miesiącu mi pęka, i tak jeżdżę i w różnych sklepach po 10 kilo kupuje żeby nie było przypału...
  • Odpowiedz