Wpis z mikrobloga

  • 456
Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja to zobaczyłem na własne oczy. Godzina 7:10 idę wyjątkowo po bułki na śniadanie do Kauflanda a tam kolejka przy kasach na 40 m. Ludzie się kotłuja, zniecierpliwieni, niektórzy widać, że z ulgą na twarzy stoją bo się im udało. Jaki to biznes zrobili? Ano kupili cukier po 1.36 zł kg. Nie wiem skąd to się bierze bo kupując 30 kg masz zapas do 2040 roku. A tyle średnio załadowanie w koszyku. Może chcą to w spadku zostawić Brajanowi, albo zwyczajnie slodza łopate do kawy. Cebula głęboko siedzi w narodzie. #cebula #januszebiznesu #dziendobry #polakicebulaki
ukaasztg - Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja...

źródło: comment_GBuMIOQyUAVHeqnaNXOnhYA5t8vU5lr3.jpg

Pobierz
  • 266
  • Odpowiedz
@pawelkoszalin2: kto w tych czasach nastawia na drożdżach spożywczych a nie gorzelniczych, przecież to śmierdzi, do tego 50% to chyba z kany po mleku wychodzi, jak nie ciurka 90% z cukrówki to #!$%@? nie aparatura
  • Odpowiedz
Patrzcie Mireczki. Małe, schroniskowe kitku, które jeszcze nie chce samo jeść z miseczki i trzeba je karmić. Kluska je chętnie, przy jedzeniu zawsze mruczy i zamyka oczka () Teraz, latem, schroniska pękają w szwach, w moim schronisku kotów jest prawie 200. To efekt tego, że wiele kotek wolnożyjących, mimo wielu akcji, jest nadal niewysterylizowanych. Psów jest mniej a wbrew pozorom na wakacje ich liczba wcale
PirateRibosome - Patrzcie Mireczki. Małe, schroniskowe kitku, które jeszcze nie chce ...

źródło: comment_HjOm7jE1yKlfrpPu2U7sWFIuwEp7N52X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ukaasztg: Może cukiernicy? Albo robią przetwory dla siebie? Jak zwykle jakiś stulej wyszedł pierwszy raz z piwnicy i wielce zdziwiony, że ludzie kupują hurtem tanio cukier czy inne produkty, bo im się to opłaca.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: nie ma nic zlego w rozpuszczaniu szamponu, nawet nazywa sie to metoda kubeczkowa, ani w zuzywaniu mniekszej ilosci plynu do zmywania. Dla mnie np Januszostwem jest jak ktos ma wywalone o dbanie o srodowisko.
  • Odpowiedz
@ukaasztg: kupując 300 kg cukru, czyli tyle, ile potrzebuję do wykarmienia pszczół na zimę, przy takiej cenie oszczędzam prawie 200 zł, czy to mało za te kilka kursów wózkiem? raczej debilizmem byłoby nie skorzystanie z tego
  • Odpowiedz
@ukaasztg: Przetwory, moi starzy kupowali cukier do truskawek na worki 50kg bezpośrednio z hurtowni. Przez całą zimę piliśmy z bratem tylko kompoty własnej roboty. Wszyscy koledzy się z nas śmiali, że #!$%@? latem przy słoikach ale jak przyszli to kompocik super był. Nostalglem mocno, najlepszy był czereśniowy.
  • Odpowiedz
  • 1
@ukaasztg ludzie kupują na na przetwory, bimber albo aby mieć czym dokarmiać pszczoły. A Januszem to jesteś własnie ty bo rano wolisz czekać w kolejkach po #!$%@? bułki z Kauflandu taniej o 5gr, niż prawilne na osiedlu z piekarni.
  • Odpowiedz