Wpis z mikrobloga

I znów podniesione ciśnienie, jak za każdym razem gdy mam kontakt z #dhl. Ta "firma transportowa" to jeden wielki, #!$%@? żart. Dopuszczam do kontaktu z nimi tylko w ostatecznosci (gdy nie ma innej opcji wysylki lub zwrotu). Tym razem zwrot, kurier zamowiony 15-17, bo przeciez nie da sie zawęzić do jednej godziny. Zwalniam się z pracy o 14.30 żeby czekać na jaśniepana kuriera od 14.50 i co? Godzina 18 kuriera nie ma. Dzwonię przed chwilą na infolinię i dowiaduję sie, ze kurier byl o 15:12 i nikogo nie zastał ¯_(ツ)
Pytam jakim cudem skoro byłem w domu, czemu nie dzwonił na telefon i tu kolejny absurd - nie zapewniają kontaktu telefonicznego przed przyjazdem (mamy 2018 rok), ale jak ma paczke do zostawienia to dzwoni ostro, żeby zostawiać po sąsiadach, sklepach czy żulach spod bloku byle paczkę opchnąć.
Do tego jeszcze kolejny absurd - pytam czy w takim razie mogę zostawić do w jakims DHL Parcel i wtedy jaśniepan kurier podjedzie sobie kiedy będzie chciał - ale nie, bo wtedy przy zwrocie muszę zgłosić się do firmy do ktorej zwracam paczkę o wygenerowanie listu przewozowego, bo oni nie mogą, więc zostaje wziąć urlop i czekać na kuriera ¯_(ツ)
/¯ Za każdym razem jest problem z tymi głąbami. Nie polecam nikomu! - oczywiście DHL Zabrze
#zalesie #kurier
  • 26
@Lubie_zupe: Nadawca i odbiorca sporej ilości przesyłek here. Dhl nie wyróżnia się niczym szczególnym jeżeli chodzi o obsługę na tle pozostałych - DPD czy InPost są równie #!$%@?łe i mocno obniżyły jakość oferowanych usług na przestrzeni ostatniego roku. Sprawa jest niezwykle prosta - malejąca ilość kurierów i rosnąca ilość przesyłek. Dwie duże sortownie DPD na różnych krańcach Polski - w maju i czerwcu obsłużyły taka sama ilość przesyłek jak w listopadzie
@zakoo
Pewnie zależy od rejonu i kuriera, ale u mnie jest sporo mniejszy problem z DPD czy InPostem. Jak tylko sie da to wszystko zamawiam do paczkomatu lub paczką w ruchu. Ale tym razem firma oferuje zwrot tylko przez ten #!$%@? DHL.
@Lubie_zupe: Standard i to nie tylko DHL. Dobrze mieć znajomego kuriera, w sensie takim, że jak dużo zamawiasz / nadajesz, to zagadać do ziomka nawet o cokolwiek i wtedy masz większa pewność ze nie odwali Ci lipy + wziąć nr od niego, to wtedy daje cynk wcześniej. Zrobiłam tak i powiem szczerze, że działa, bo często bywały właśnie sytuacje tego typu
@amyaitch: to trudna praca i szukają w niej prostych rozwiązań. Jest ciśnienie na ilość i ciche przyzwolenie na takie akcje. Każdy z nas zna zajebistego kuriera i każdy z nas dwóch marnych. Gdyby zmienić im warunki zatrudnienia i komfort pracy to byłoby latwiej. To się prędzej czy później zmieni, trzeba wierzyć ;)
@Lubie_zupe również #!$%@? kurier w moim regionie, bym spotkał jakiegoś kuriera DHL to bym mu chyba #!$%@?ł. Ale nie mogę go spotkać prawie w ogóle, ludzie już się nauczyli i u mnie głównie DPD jezdzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lubie_zupe: moją paczkę kiedyś wysłali do sortowni w Brukseli zamiast Eindhoven i musiałem na nią czekać dwa dni dłużej xD Później dostałem informację na emaila, że paczka czeka na odbiór, punkt był spory kawałek jazdy od domu i okazało się, że jej jeszcze nie ma i była dopiero następnego dnia.
@zakoo: ja od lat zawsze jestem zadowolony z obsługi przez UPS. Raczej nie jednego i tego samego kuriera już spotkałem od nich i wszyscy byli wyraźnie bardziej spoko od innych (dzwonią wcześniej, kiedy ja sam siebie poganiam oni mówią, że spokojnie, oni poczekają). Albo jakiś przypadek, albo - jak po cichu liczę - UPS może jednak dba o lepszą jakość.
@Lubie_zupe Skąd ja to znam? XD Zamówiłem prezent na urodziny kolegi DHL-em, tydzień przed tą datą. Dostałem najpierw mejla, że przesyłka będzie dnia X - nie przyszła. Telefon na infolinię, mówią mi, że kurier zapomniał paczki z magazynu i będzie następnego dnia. Następnego dnia dostaję SMS, że paczka będzie w godzinach 14-18. Czekam w domu i... nadal nic. Telefon na infolinię - informacja, że nie mogą znaleźć paczki, każą dzwonić następnego dnia.
@Lubie_zupe Kilkanaście tygodni temu zamawiałem jakąś paczkę przez DHL. Kurier zadzwonił że będzie za godzinę...no i go nie było. Dzwoniłem wieczorem to stwierdził że jutro do 14:00 przyjedzie. Przyjechał o 18 gdy mnie już nie było w domu. Paczkę miał przejąć następny kurier drugiego dnia i mi ją podrzucić. Przez cały tydzień próbowałem się dodzwonić do tego kuriera, nie odbierał. Dzwoniąc do centrali potwierdzili, że nadawca musi po raz kolejny zgłosic wysłanie
@Kapitan_Sum_Ting_Wong

@Atalluss
@koszmareq69
@mulafasaa
@zakoo
@robo_bobo
@geuze

Dlatego tez zastanawiam się dlaczego firmy nadal podpisują umowy z tymi cieciami?
Ostatnio zwracałem buty przez InPost, pieknie przez internet zlecenie zwrotu, podjezdzam kiedy chce do paczkomatu, wkladam paczke, a kurier sobie odbiera kiedy mu tam pasuje i wszyscy są szczęsliwi. I tak jak piszecie, juz wole Poczte, bo tez mają kuriera do punktu tak jak Paczka w Ruchu. A nawet jak poleconym i mnie