Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi czy to ja jestem jakiś #!$%@? czy firma w której pracuję? Zatrudniłem się w małej firmie gdzie robię modele 3D. Pierwszy raz pracuję w zespole, wcześniej pracowałem sam (freelancer). Oprócz mnie jest jeszcze 6 innych grafików, wszyscy mamy ten sam "status" i pensję (dowodzący zespołem nie jest grafikiem). I z ogłoszenia, i z rozmów później wynikało, że moja praca to przyjść, dostać concepty i opisy, zrobić modele i cześć, do domu. Tymczasem ciągle jest mi dawane do zrozumienia, że mam się dzielić wiedzą z innymi pracownikami, że mam im podpowiadać jak wiem jak coś zrobić szybciej itp. No nie umawiałem się na to. Uważam, że ja sprzedaję swój czas, a nie umiejętności. Wiedza i ogólnie know-how są ZNACZNIE więcej warte niż czas. Uczyłem się ponad 10 lat, żeby umieć tyle co umiem, wydawałem swoje pieniądze na kursy, sam analizowałem modele ludzi z internetu, poświęcałem swój czas na wyszukiwanie rozwiązań problemów i teraz ja mam im oddać w 5 minut coś, na co ja musiałem poświęcić czasami i miesiąc, żeby się dowiedzieć? No chyba ktoś tu się z dupą na mózgi pozamieniał i nie jestem to ja. Ja nawet nie mam emocjonalnego stosunku do tych ludzi i firmy, ja tam przychodzę zarobić pieniądze na życie. #pracbaza #it #grafika

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Czy powinienem dzielić się wiedzą ze współpracownikami?

  • Tak 59.1% (1434)
  • Nie 40.9% (992)

Oddanych głosów: 2426

  • 98
OP: > gdybym miał w zespole pracownika, który nie dzieli się wiedzą w pierwszej kolejności bym go wypie*lił z pracy. Cały zespół pracuje na wynik firmy.

@koku: no fajnie, tylko że jak to Twoja firma, to masz w tym interes, ja nie mam żadnego xD Ja mam płatne stałą pensję co miesiąc, czemu niby mam robić cokolwiek więcej niż to, co było umówione? Jak chodzisz do sklepu po bułki
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy ile czasu poświęcasz na swoją pracę którą masz wpisaną w obowiązki, a ile na douczanie innych? Z jednej strony wykopki mają rację, ale z drugiej rozumiem o co ci chodzi. Jeśli oczekiwałeś że będziesz skupiał się głównie na samodzielnych projektach (bo przykładowo nie leży ci ciągła współpraca z innymi) to nie dziwię się że nie pasują ci takie zadania. Piszesz że pozostali graficy mają taką samą pensję pomimo znacznie
Dobra ale zaraz zaraz,to że on się podzieli wiedzą to spoko i tak może i powinno być ale czy ktoś z was zastanowił się jaka wiedza podzielą się z nim jego współpracownicy?wymiana doświadczeń?spoko,ale jak to są tępe dzbany i nic nie umiejący ludzie którzy tylko żerują na czyjejś wiedzy to tak może niekoniecznie z tym dzieleniem się wiedzą
@AnonimoweMirkoWyznania:
najbardziej cie boli to że nikt cie nie powiadomił o tym że w pracy będziesz musiał pomagać innym czy to że zarabiają tyle samo?
Na to pierwsze proste... praca w grupie taka jest. nie pasuje zrezygnuj z pracy.
Na drugie też jest proste...
Daj znać pracodawcy że robisz więcej niż oni a zarabiacie tyle samo.
Niech im obniży pensje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiedza i ogólnie know-how są ZNACZNIE więcej warte niż czas. Uczyłem się ponad 10 lat, żeby umieć tyle co umiem, wydawałem swoje pieniądze na kursy, sam analizowałem modele ludzi z internetu, poświęcałem swój czas na wyszukiwanie rozwiązań problemów i teraz ja mam im oddać w 5 minut coś, na co ja musiałem poświęcić czasami i miesiąc, żeby się dowiedzieć?


@AnonimoweMirkoWyznania: jak to nie zarzutka to #!$%@? wróć do freelancerowania jak jesteś