Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To jest taki przypał, którego wolę nie mieć kojarzonego ze swoim nickiem xD

Wstałam rano, trochę niewyspana (katar) i obolała (okres). Jak w letargu zapakowałam sobie obiad do pracy, umyłam, ubrałam i wyszłam z domu. Miałam do załatwienia kilka spraw przed pracą.
Dotarłam do pracy na 8.00, rozbudzona. Odpalam kompa, siadam, przeciągam się...Koniec sielanki, w gaciach zrobiło mi się supermokro, jakbym tego mitycznego superchada na własne oczy widziała!
"Qwa, co jest, przecież tampax założyłam, bez jaj by już przemókł!" Całe szczęście, tylko ja w pracy - ze względu na porę nikogo innego nie ma. Kierunek łazienka.
zakrwarionegacie.jpeg, tona papieru toaletowego w dłoń, szukam sznureczka przy bogusi a sznureczka nie ma...
Tak, proszę państwa, mając okres zapomniałam zakorkować się tamponem i jak gdyby nic wyszłam do pracy (,)

Aktualnie: jestem już po umyciu się mydłem w biurowej łazience, bez gaci na tyłku za to z tampaxem w bogusi. A gacie również po kąpieli schną ukryte z moim biurkiem...potem jakoś je ubiorę, niepostrzeżenie xD

Przypał nad przypałami i wszytko przypał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 58
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania natura nie przypał. Myślę że co najwyżej wywołało by to kilka uśmiechów i pocieszeń niż jakis blamaż twej osoby. Moja matka miała czasami takie wylewy. Podobno miała specyficzne krwawienia ze nagle jej schodziła duża ilość krwi i podpaski nie nadazały. Natura dziewczyno i tyle. Trzymaj się dzielnie i nie wstydź się tego co robi twe ciało bez twojej wiedzy.
@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze brzydzily mnie tampony i nigdy nie rozumialam lasek ktore ich uzywaja. To odrazajace. Jak krew sluz i zluszczone mieso z kobiety wyplywaja pod wplywem grawitacji i skurczow to znaczy ze tak ma byc. Wkladanie korka zeby krew gnila w srodku ciala na kawalku waty.. kto to w ogole wymyslil?!. Tak- krew jest mega smaczna dla bakteri wiec poza zylami i psuje sie natychmiastowo. Dodatkowo tampony bielone sa chlorem i
OP: @Aou Weź pod uwagę, że ja nic nie założyłam wychodząc z domu a nie, że założyłam i mnie zalało (co się oczywiście zdarza i jest naturalne)...Sana się prosiłam o kłopot.
W ogóle to miałam wielkie szczęście, ż ena spódnicy nie zrobiła mi się plama
@Hans_Olo Myślisz, że jak mam długa spódniczkę na sobie to zobaczy, że nie mam bielizny czy jakieś znaki szczególne powinnam wysyłać? ( ͡° ͜ʖ
OPie: nie wiem jak mozna miec odparzenia od podpasek. Zwlaszcza zmienianych co godzine bo taka masz mozliwosc. Podejrzewam ze to alergia i podraznienie skory bo te drogeryje podpaski to badziewie i tez nie moge tego uzywac. Tez sa bielone chlorem i maja jakies substancje zapachowe i syntetyczne warswy. Sprobuj ekologicznych z wysokiej jakosci bawelny sa o niebo lepsze. O cenie nie mowie.... jak cie stac na paczke tamponow dziennie to na ekologiczne
ty: rzeczowe argumenty dlaczego tampony są szkodliwe dla zdrowia różowe wolące tampony: ale podpaski są takie fuj

bawi za każdym razem xD


@carbonara: super rzeczowe argumenty. Czy są badania potwierdzające że to tampony powodują niepłodność, nadzerki i infekcje? Czy kobiety używające podpasek maja mniejsza szansę na niepłodność, nadzerki i infekcje?

Poza tym piszecie że tampony są fuj bo sztuczne i bielone chlorem. Podpaski też takie są. A jeśli są ekologiczne podpaski
@CudMalina: taaa. Jest tez probiotyczne mleko dla niemowlat ktore sugeruje tym ze jest biologicznie sprzyjajace jelitom dziecka. Cud miod malina. Pro-bio. Pro-bio-tyczne.
Tylko ze w mleku matki z cycka jest ze 200 szczepow korzystnych bakterii w dobrych proporcjach ktore zasiedlaja brzuszek dziecka. W mleku modyfikowanym ze 3 szczepy albo inna jednocyfrowa liczba z laboratorium suszone... i te biedne nudne kolonie guzik a nie pomagaja malym brzuchom. Nie umywa sie. Aleprobio na
@CudMalina: mnie tylko śmieszy, że właściwie jedynym argumentem kobiet wolących tampony jest "podpaski fuj, tampony estetyczne", tak jakby okres mógł być w ogóle rozpatrywany w kontekście estetyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a na chłopski rozum nawet wypada się zastanowić, że skoro krew menstruacyjna wypływa, to raczej nie po to, by się korkować i kisić tampon w środku, ale to już jak kto woli, nie moja broszka, dosłownie
@carbonara: Ja się pytam o badania potwierdzające tezy że tampony powodują niepłodność, nadzerki i infekcje a Ty mi piszesz o chłopskim rozumie. Aha. No to faktycznie rzeczowe argumenty.

Dla mnie akurat samopoczucie miało duże znaczenie w przejściu na tampony. Przy podpaskach czułam się wiecznie brudna. Czułam dyskomfort kilka dni w miesiącu. W lato to już w ogóle masakra bo upały a ja mam pieluche która odparza tyłek, w niej mam krew
@CudMalina: tja. A w tamponie ktory jest z bawelny ktora to jest strukturowo jest jak gabka to powietrza nie ma przy aplkkacji. Magicznie staje sie prozniowa konstrukcja.
@ulwa_salatowa: z pewnoscia jest ok. A jakbys nie miala tamponu to serwetke obiadowa tez bys sobie wlozyla do pochwy? Majtki? Bandaz? Skarpete? To wszystko dokladnie ta sama bawelna. Wystarczy skarpete wyprac w 60 stopniach i masz podobny poziom sterylnosci. Jesli masz jakis opor
OP: @orzeszkowakrolowa Wiem czemu tak łatwo reagujęodparzeniami na podpaski (zwłaszcza te ze siateczką) - wina mojej skóry, która z powodu swojej ułomnej struktury i nadreaktywności lubi się czerwienic, odparzać, łuszczyc, kostkować itd itp. Choć przyznam rację - o bio podpaskach nie słyszałam, wypróbuję. Można je gdzieś stacjonarnie kupować?
@casperod Nu nie, nie mamy kamer internetowych w pracy więc nici z zarobku ;/
@Sadar To spcjalnie dla Ciebie zamiast bogusia napiszę -
@CudMalina: ale ja nie powołuję się na żadne tezy naukowe, więc dlaczego mam przedstawiać badania na ich poparcie? ja nie czuję się brudna, używając podpasek, nigdy w życiu nie dostałam przez nie odparzeń, bardzo często je zmieniam, co z tamponami w moim przypadku było niewykonalne, bo najpierw musiały naprawdę porządnie nasiąknąć, żebym mogła je wyjąć. dla każdego coś miłego, ja napisałam tylko, że śmieszy mnie, gdy ktoś mówi, że podpaski są
@AnonimoweMirkoWyznania: ja kupuje przez internet wieksze ilosci. Natracare bodajze. Nosi sie je jakby byly z materialu i zapomina o nich w ogole nie ma tego nieprzyjemnego wrazenia jak w zwyklych i sa inne w dotyku i nie maja tego zapachu plastikowego. Nie uczulaja, sa oddychajace i nic nie piecze i nie swedzi i nie czuje sie wilgotnego ciepla jakby cos sie tam gotowalo.
I trzeba je bardzo czesto zmieniac bo nie
@orzeszkowakrolowa: Co ( _) niestety wkładanie do pochwy chusteczek czy skarpetek uważam za pomysł totalnie idiotyczny, skoro dostępne są tampony, to wolę jednak z nich skorzystać. Są skonstruowane tak, że łatwo je włożyć, wyjąć, nie będą się rozpadać w środku i ładnie chłoną wszystko. Tak samo możesz sobie do majtek napchać skarpet czy serwetek, bo czemu nie? Co do badań o wzroście ryzyka zakażeń to jest kilka artykułów
@Kynareth: jasne, we wrzatku
Nie chodzi ze tampony sa niesterylne tylko 1) sa wlochate i linieja zostawiajac syf w srodku 2) zatrzymuja w pochwie krew ktora powinna juz splynac a w niej namnazaja sie niekorzystne bakterie 3) sa bielone chlorem czyli trucizna.
Penisy nie sa wlochate i chlorowane i nie tamuja odplywu starej krwi z pochwy. Mam nadzieje ze pomoglam.