Wpis z mikrobloga

Prasówka Symulacyjna ▶ SIMWEEK 25

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ!

Podoba Ci się co robię? Zostaw plusa!

Czego możesz się dzisiaj dowiedzieć?
- Co powstanie z połączenia jednego z najlepszych oprogramowań CAD z wyjątkowo dobrze zapowiadającym się solverem do obliczeń wykorzystującym architekturę GPU? Przekonamy się już niedługo, bo PTC Creo rozpoczęło współpracę z firmą Ansys. Cel: wykorzystać Discovery Live na etapie projektowania części CAD. Zapowiada się mega ciekawie!
- Jak wykorzystać optymalizacje topologiczną, aby uzyskać najlepsze właściwości termiczne
- Chyba już wszyscy widzieli filmik SmarterEveryDay, który przedstawia zderzenie się dwóch pierścieni wirowych. Ktoś wykonał symulację takiego zjawiska w programie X-Particles

#bogdansymulant #mes #cfd #cad #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Bogdan191 - Prasówka Symulacyjna ▶ SIMWEEK 25 

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ...
  • 12
Structural topology optimisation is not enough! Thermal optimisation is the next step

@Bogdan191: Ja to chcę. Tylko jak bardzo jest to niedostępne dla mnie z powodu kosztów produkcji xD
W sumie pewnie przez tego tweeeta spędzę znów przed Inventorem kilka nocy xD
@Migfirefox: Ta optymalizacja jest mega ciekawa. Kiedyś znalazłem artykuł o próbach takich analiz ale wyniki były tylko w 2D. W 3D nabiera to zupełnie innych kształtów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbardziej lubię jak z A4 rozkłada się mapka o powierzchni małego województwa xD


To czym Ty się na codzień zajmujesz?( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzieś coś widziałem, że jesteś specem od lamp drogowych, czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Bogdan191: specjalistą od oświetlenia to będę jak mi w lutym pieczątkę zmienią i to na umowie wpiszą. Do tego momentu jestem zwykłym szarym referentem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Firma w której pracuje zajmuje się oświetleniem ulicznym i drogowym. Jesteśmy właścicielami około 110 000 punktów świetlnych na obszarze 110 gmin w 3 województwach. Ogarniamy całą papierologię, wykonawców, konserwatorów, kontakty z Energą (masa wspólnej sieci) itd.
Samorządy mają tylko