Wpis z mikrobloga

@DROPTABLEusers: to mówisz, że mam naciskać jakiś zółty przycisk, żeby po 5 minutach zapaliło się zielone na 15 sekund? I na drugiej jezdni to samo?
Albo starsza osoba lub ktoś z wózkiem / na wózku drapać się po schodach bo winda nieczynna, zarzygana przez meneli lub zniszczona przez młodzież patriotyczną JP CHWDP Legia?
I wydawać na to ciężkie mliony, żeby kierowca mógł szybko ale bezpiecznie #!$%@?ć taką niby autostradą przez miasto?
@WOiOwnik: Robią przejścia, ale nie pasy (to jest bardzo duża różnica). Czyli są wyznaczone miejsca do przechodzenia, odpowiednio oświetlone i z zapewnioną odpowiednią widocznością i nawierzchnią pozwalającą na szybsze hamowanie ale nie ma wątpliwości kto ma komu ustąpić. Same pasy, po pobieżnej analizie google maps, są bardzo rzadkim zjawiskiem i na pewno ich nie spotkasz na tego typu drodze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieron: ale w de są tez inne przepisy: tutaj ludzie jak święte krowy włażą na przejscie bo mają pierwszeństwo. Wiekszosc nawet sie nie rozgląda w lewo i w prawo tylko wchodzi bo to kierowca ma sie zatrzymać jak widzi pieszego który dochodzi do przejścia
@sargento: To rozwiązanie super podnosi bezpieczeństwo. Ale mnie wkurza jedna rzecz - że ktoś musiał w tym kraju ogrodzić pieszych jak świnie w zagrodzie aby było lepiej. Powinno podnosić się świadomość kierowców a nie próbować zaradzić ich głupocie.


( ͡° ʖ̯ ͡°)
@WOiOwnik wiem jak wyglądają drogi na zachodzie. W Polsce pasy (zebra) jest elementem dekoracyjnym malowanym jako alternatywa słupka pikietażowego w mieście - co 100 metrów i na każdym rogu. W Niemczech zebra jest zjawiskiem wyjątkowym i przez to się na nią zwraca uwagę. Skutek jest taki, że w Polsce ginie 5x tyle pieszych (na milion mieszkańców) co w innych krajach UE.
@Pieron: no tak... droga w mieście, #!$%@? znaków z ograniczeniami do 50kmh, znaków o przejściu, znaków ostrzegających, nie wiadomo jakich jeszcze, ale wygląda jak ekspresówka więc można #!$%@?ć 100kmh i wyprzedzać na złamanie karku. I w ogóle to usprawiedliwia kierowców.
W ogóle to wina zarządcy drogi, zikitu, sejmu i prezydenta, że ludzie giną na przejściach, bo pozwalają na ich malowanie. Zlikwidować, ludzie niech przelatują nad jezdnią. W końcu liczy się wygląd