Wpis z mikrobloga

Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę się powiększyło. Na początku to olałem, bo pomyślałem, że pewnie się gdzieś uderzyłem, słońce mnie przypiekło albo #!$%@? wie co, ale dzisiaj się trochę przeraziłem, bo jednak z miesiąc to już mam a to jakby się powiększyło. Od czego to może być?
#medycyna #kiciochpyta #lekarz
m.....i - Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę si...

źródło: comment_BzltxRcpp0JYMWc6uUGiMMT4iuv9KJM2.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
@2ndEarlOfRochester: Są jednostki, które zaczynają swoje wizyty od reumatologa, kiedy rzuci się już na stawy. Są też tacy, którzy idą do zakaźnego, inni mają to szczęście, że ich internista jest kumaty i nie ma problemu z wystawieniem odpowiednich skierowań na badania.
Właśnie to jest zguba naszej służby zdrowia, antybiotyk jako alternatywa dla paracetamolu w UK.
Jeżeli jest podejrzenie choroby to nie należy dawać prewencyjnie antybiotyku bo może zrobić więcej szkód niż
  • Odpowiedz
@mayji i pewnie tak będzie, badania na borelioze mogą trochę potrwać, leć najlepiej na pogotowie A potem do lekarza. Z tym nie warto czekać, a przyjmą cię w każdej placówce.
  • Odpowiedz
@mayji: Borelioza. Trzymam kciuki, żeby nie było powikłań, bo jak zaczną, to będziesz bezrobotnym inwalidą - rencistą. Zazwyczaj wyskakują pierwsze poważne objawy po 2-5 lat. Np. serce, stawy, mózg.
  • Odpowiedz
@Vader-Poland: Przeciwciała pojawiają sie najwcześniej po 6 tygodniach. Badanie na tym etapie jest bez sensu, strata czasu i pieniędzy. Jeśli zauważono ugryzienie i wstąpił rumień podaje się antybiotyk na 20-30 dni, niezależnie od wyników testu. Taki jest standard leczenia.
  • Odpowiedz
@Vader-Poland: no wybacz, ale mieszasz mity z faktami. Ugryzienie i rumień jest podstawą do rozpoznania. Robienie w tym momencie testów to strata kasy, czasu i błąd medyczny. Antybiotykoterapia jest skuteczniejsza, kiedy jest wdrożona szybko. Testy na boreliozę dają często wyniki fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne. Porównanie paracetamolu - leczenie objawowe i antybiotyków - przyczynowe również nietrafne, chociaż zgadzam się - starsze pokolenie lekarzy przyzwyczaiło pacjentów do przepisywania antybiotyków na wszystko i
  • Odpowiedz
@mayji: nie borelioza tylko rumień po ugryzieniu kleszcza - piękny, swoją drogą - borelioza może rozwinąć dopiero przez zaniedbanie i nie pójście do lekarza
  • Odpowiedz
@mayji: Tylko jak będziesz na antybiotyku uważaj na słońce, ja też miałem rumień po kleszczu i zacząłem brać antybiotyki zaraz przed wyjazdem na wakacje, minuta na słońcu i byłem jak ledwo uratowany z pożaru
  • Odpowiedz
@mayji: Lekarz lekarzem, ale poczytaj już o badaniach tych, których nie warto robić i tych, które tak, bo będziesz musiał potwierdzić najlepiej, że masz lub nie - a z boreliozą pod tym względem #!$%@?, wielu lekarzy też ma małą świadomość.
  • Odpowiedz