Wpis z mikrobloga

Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę się powiększyło. Na początku to olałem, bo pomyślałem, że pewnie się gdzieś uderzyłem, słońce mnie przypiekło albo #!$%@? wie co, ale dzisiaj się trochę przeraziłem, bo jednak z miesiąc to już mam a to jakby się powiększyło. Od czego to może być?
#medycyna #kiciochpyta #lekarz
m.....i - Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę si...

źródło: comment_BzltxRcpp0JYMWc6uUGiMMT4iuv9KJM2.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
@Vader-Poland Właśnie to jest zguba naszej służby zdrowia, antybiotyk jako alternatywa dla paracetamolu w UK. Jeżeli jest podejrzenie choroby to nie należy dawać prewencyjnie antybiotyku bo może zrobić więcej szkód niż pożytku.

#!$%@?ąc od tego, że w Polsce od 20 lat nie ma czegoś takiego jak 'służba zdrowia', to rozpoznanie rumienia wędrującego jest jednoznacznym wskazaniem do włączenia antybiotykoterapii. Żadne badania laboratoryjne nie są potrzebne do postawienia takiej diagnozy. Rozpoznać rumień wędrujący i
  • Odpowiedz
Ciężko jest postawić jakąś konkretną diagnozę na podstawie zdjęcia.


@Vader-Poland: Przeciez to ty postawiłeś diagnozę, jakieś początki schizofrenii? :D

" Bolerioza, wiec czym prędzej po skierowanie do specjalisty."
  • Odpowiedz
@mayji: To jeszcze może być rumień zakaźny. Taka choroba wirusowa występująca głównie u dzieci, ale dorośli też mogą się zarazić. Przechodzi samo po około tygodniu. Nie leczy się antybiotykami tylko lekami przeciwwirusowymi i antyseptycznymi. Ale tak czy inaczej warto wybrać sie do lekarza.
  • Odpowiedz
  • 0
Jak tu tyle znawców to powie mi ktoś czy jak rok temu miałem antybiotyk na borelioze ale nie poszedłem po leczeniu sprawdzić czy się wyleczyłem to iść sie zbadać na nowo?
  • Odpowiedz
@mayji: ja tylko dodam, że wbrew temu co wszyscy piszą, NIE każdy taki rumień to borelioza. Bardzo prawdopodobne, ale nie pewne. Oczywiście antybiotyki bezwzględnie, ale gdzieś trzymaj w podświadomości, że to może być coś innego. Całkiem sporo reakcji alergicznych, infekcji grzybiczych czy schorzeń z lokalnej nadaktywności układu odpornościowego może wyglądać podobnie.

Badania jasno i bez wątpliwości pokazały, że praktycznie zawsze działa kilka tygodni antybiotyków, to co na necie można poczytać o
  • Odpowiedz
można mieć boreliozę i nie mieć przeciwciał


@Pouty: ta, nawet opisano DWA takie przypadki w całej historii medycyny. Przy czym obydwa są mocno wątpliwe.

Oczywiście na polskich #!$%@? będziesz miał takich przypadków setki, zaraz obok przypadków dzieci z autyzmem poszczepiennym.
  • Odpowiedz