Wpis z mikrobloga

Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę się powiększyło. Na początku to olałem, bo pomyślałem, że pewnie się gdzieś uderzyłem, słońce mnie przypiekło albo c--j wie co, ale dzisiaj się trochę przeraziłem, bo jednak z miesiąc to już mam a to jakby się powiększyło. Od czego to może być?
#medycyna #kiciochpyta #lekarz
m.....i - Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę si...

źródło: comment_BzltxRcpp0JYMWc6uUGiMMT4iuv9KJM2.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mayji: Tak, nie widac dobrze, ale duze prawdopodobienstwo ze to rumien wedrujacy. Od razu trzeba rozpoczac antybiotykoterapie, doksacyklina 100 mg 2x/ 21 dni lub amoksycylina tez na 21 dni, nie pamietam dawek. Zmienia to swój rozmiar?

Może być tak, że ugryzł cię miesiąc temu. Nie przeszkadza ;P
  • Odpowiedz
@mayji: Do lekarza po skierowanie na badania krwi! Minęło już od majówki blisko 7 tygodni, to na test IgG, bo na westernblot raczej nie dostaniesz (bo drogi)
I profilaktycznie antybiotyk
  • Odpowiedz
@przemek_amag: Nieprawda, ugryzł mnie w zupełnie innym miejscu.
@mlodysum: Mały błąd, chciałem powiedzieć, że ugryzł mnie prawie 2 miesiące temu.

Dobra Mireczki, dzięki wielkie za pomoc, mam nadzieję, że nie umrę - z---------m do lekarza, ale będzie miała babka ubaw jak mnie spyta o miejsce ugryzienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@polutt: Profilaktycznie antybiotyk - Nie, profilaktycznie to bierze się antybiotyk na infekcyjne zapalenie wsierdzia przy zabiegach stomatologicznych. W rumieniu wędrującym daje się antybiotyki leczniczo.

Robienie testów na obecność przeciwciał jest bez sensu. Rumień to odpowiedź pierwotna organizmu na "idące pod skórą" krętki. Przeciwciał jeszcze nie będzie.

Na westernblot nie dostanie, bo jako pierwszy test jest ELISA. WB tylko potwierdza lub wyklucza to, co powie ELISA.
  • Odpowiedz
@mayji: zdecydowanie rumień wędrujący po kleszczu. Niekoniecznie wystąpi dokładnie tam gdzie ugryzł ten mały chujec, bo jeśli trafi w naczynko to rumień może wystąpić gdzieś indziej, gdzie ono prowadzi. Pewnie zlecą testy na boreliozę i zobaczysz co potem, jeśli ugryzł miesiąc temu to już będziesz miał przeciwciała we krwi spokojnie ¯\_(ツ)_/¯ miłych antybiotyków (,)
  • Odpowiedz
@mayji: ta, albo na przykład nowe obcisłe spodnie, które Cię obcierają. albo barwnik, który Cię uczula. tak czy siak idź do lekarza i niech on oceni - sugerowałbym jednak dać mu porządny wywiad środowiskowy, a nie gadać tylko o kleszczu, bo weźmie to za pewnik bez zastanowienia
  • Odpowiedz
@mayji moja mama miała prawie w identycznym miejscu taki rumień, też się nie przejmowała dopóki nie powiedzialam jej, że to może być rumień po kleszczu. Pobiegła do lekarza i miałam racje, leczyła się ponad rok, kilka dni temu odebrała ostatnie wyniki i po boreliozie już prawie nie ma ani śladu.
  • Odpowiedz
@mayji Chłopie to borelioza zasuwaj do lekarza czym prędzej. Jak szybko dostaniesz antybiotyki to ma szansę ustąpić, ja nie miałem tyle szczęścia co Ty i nie miałem rumienia i teraz się męczę z tym świństwem, bo nigdy się nie wyleczę na 100 procent
  • Odpowiedz
Jak jaj sobie z nas nie robisz, to bierz wolne dziś i leć do lekarza. W skrajnym przypadku możesz stracić zdrowie zupełnie.
  • Odpowiedz