Wpis z mikrobloga

Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę się powiększyło. Na początku to olałem, bo pomyślałem, że pewnie się gdzieś uderzyłem, słońce mnie przypiekło albo #!$%@? wie co, ale dzisiaj się trochę przeraziłem, bo jednak z miesiąc to już mam a to jakby się powiększyło. Od czego to może być?
#medycyna #kiciochpyta #lekarz
Pobierz m.....i - Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę si...
źródło: comment_BzltxRcpp0JYMWc6uUGiMMT4iuv9KJM2.jpg
  • 191
@tomtom666 wytlumacz mi lekarzu jak to sie dzieje ze idziesz z dzieckiem na MMR, dziecko dostaje goraczki a pozniej jest nie do poznania i zaczynaja sie z nim dziac rozne dziwne rzeczy (pierwsze objawy autyzmu) zbiego okolicznosci prawda lekarzu?
@mayji kiedyś mi się zrobiły takie plamy na lewym udzie. Zorientowałem się, że to od trzymania laptopa po kilka godzin dziennie na kolanach (w tym miejscu miał wentylator). Odstawiłem laptopa i po kilku miesiącach zeszło. Może też tak robisz albo np w pracy stoisz ciągle nogą oparty o jakiś radiator.
@mayji Yup, wygląda to na zmianę typową rumienia wędrującego w boreliozie. Szybki wzrost i średnica >5cm plus centralne przejasnienie. Wg wytycznych to upoważnia do rozpoznania boreliozy już bez robienia testow. Do lekarza w trybie pilnym i powodzonka Mireczku;) Przeleczą Cię, trochę się tego nabierzesz ale wszystko będzie gites ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
@mayji: nie olej tego. Nawet jak zejdzie/przejdzie. Badania rób bo nawet po 5-6 latach potrafi wrócić i zdrowego wysportowanego człowieka prawie do grobu zapędzić a lekarze nie wiedzą co jest.
Zawsze mów jak jakieś nietypowe objawy chorobowe będziesz miał, że kleszcz Cię ugryzł i miałeś powikłania.