Wpis z mikrobloga

Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę się powiększyło. Na początku to olałem, bo pomyślałem, że pewnie się gdzieś uderzyłem, słońce mnie przypiekło albo #!$%@? wie co, ale dzisiaj się trochę przeraziłem, bo jednak z miesiąc to już mam a to jakby się powiększyło. Od czego to może być?
#medycyna #kiciochpyta #lekarz
m.....i - Co mi jest? Nie boli, nie swędzi a dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę si...

źródło: comment_BzltxRcpp0JYMWc6uUGiMMT4iuv9KJM2.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
Jestem po wizycie w przychodzi, niestety była tylko pielęgniarka i powiedziała, że nie może mnie przyjąć, ponieważ jest sama, ma dużo innej pracy i coś tam jeszcze. Dodała jeszcze, żebym przyszedł pojutrze i do tego czasu nic się nie stanie.
Trochę się #!$%@?łem. Dobrze, że miałem jechać do domu, oddalonego 400km i tam pójdę do lekarza, dopiero jutro albo dziś wieczorem.

Edit: Mam nadzieję, że mi pomogą dość szybko, ponieważ w sobotę
  • Odpowiedz
@mayji: idź do szpitala na izbę przyjęć, a nie jakieś przychodnie.

Mnie rok temu trzy kleszcze #!$%@?ły. xD Wyciągnąłem je, w niedzielę na izbę poszedłem i dostałem antybiotyk od ręki.
  • Odpowiedz
@Pouty: i rozumiem, że bierzesz za swoje słowa odpowiedzialność? to, że w gazetach piszą o boreliozie jest wynikiem sezonu ogórkowego, a nie rzeczywistych danych. Przeczytaj choćby tutaj. Taki wypok przeciwny NOPowcom, a sam reprezentuje podobne stanowisko (°°
  • Odpowiedz
@mayji: Nie zlekceważ tego, z boreliozą nie ma żartów. Działaj szybko.
Koniecznie jak najszybciej zrób badania krwi na boreliozę (IgM). Możesz iść bezpośrednio do jakiegoś laboratorium analitycznego i tam zlecić badanie (płatne). Wtedy do lekarza pójdziesz z gotowym wynikiem. Nie ma na co czekać.

Do tego zaznacz długopisem obwiednię rumienia i porównuj w kolejnych dniach czy się powiększa.

Konieczna jest szybka antybiotykoterapia, która w pierwszej fazie choroby jest praktycznie w 100%
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus Nie mam tytułu lekarza chorób zakaźnych, ale wydaje mi się to proste do zinterpretowania. W tym artykule od Ciebie też jest mowa o rumieniu wędrującym. Paradoksalnie jeśli to borelioza, to bardzo dobrze, że pokazał mu się rumień. Jak na razie nauka nie poznała jeszcze badań, które na 100 procent powiedzą, że ktoś ma boreliozę - teraz niestety można zbadać obecność przeciwciał, które wytwarzają się pod wpływem boreliozy, ale można mieć boreliozę
  • Odpowiedz