Wpis z mikrobloga

Przedstawiam moje pierwsze autko za swoje,bez pomocy rodziców i kredytów(lvl 22) ()
Peugeot 407 sw 2.2 HDI Sport 170km z 2008r w full opcji, skóra,duża navi, głośniki JBL itp itd
Autko kupiłem miesiąc temu, zrobiłem nim ponad 3500km i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę, jest niesamowicie wygodny i ma bardzo dobre osiągi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS:Wszyscy się mnie pytają czemu nie kupiłem sobie jakiegoś e46 w tej cenie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #pokazauto #motoryzacja #peugeot #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_rQAn0WEnVqffFnOLCnRfwssbA5Wn8gFB.jpg
  • 200
@Kick_Ass: No tak, koszty związane z utrzymaniem samochodu to coś normalnego, mój ma przebieg lekko ponad 200tyś. Jest to druga generacja silnika 2.2, w artykule opisane jest, że najgorzej wypada pierwsza generacja. Wszystkie dotychczasowe naprawy były robione regularnie, auto jest w bardzo dobrym stanie i mam na wszystko faktury. Jeśli jednak dojdzie do jakiś kolejnych potrzeb naprawy to jestem w stanie pokryć koszta
@zelo1234 bardzo dobry wybór. Za 15k bmw to znajdziesz jakieś padło, Peugeota kupisz dużo młodszego i lepiej wyposażonej wersji. Te opinie o awaryjności piszą chyba ludzie co trafili na niezadbany egzemplarz, albo w ogóle nie mieli Peugeota. Co prawda niektóre zastisowane rozwiązania są w nim dyskusyjne, ale da się przeżyć.
@SpokojnyPan: Gdzie tu widzisz skrajność? Piszę o danym przedziale cenowym... Tak są zadbane, ale kosztują dużo więcej niż młodszy i zadbany francuz. Jeśli gościu kupił za 15k fajne autko z 2008r w dobrym stanie, to za dobre bmw, czy audi z tego rocznika byś zapłacił nieporównywalnie więcej. A za taką kasę to znajdziesz jakiegoś skatowanego i klepanego gruza z początku tysiąclecia ¯\_(ツ)_/¯

No nic, dziękuję ludziom takim jak ty za to,
@daeun: BMW są droższe bo wiadomo że większość osób które znają się na motoryzacji wolą napęd na tył i są skłonne za niego więcej zapłacić oraz że wizualnie większości podoba się bardziej coupe/sedan niż kombi wyglądające jak karawan.
Ale skoro @zelo1234 nie przeszkadza wygląd kombi oraz to że ma napęd na przód to w sumie dobrze dla niego bo może kupić taniej samochód który poza aspektem wizualnym i prowadzenia może być
@cup12552 obecnie to czy masz napęd na przód czy tył nie ma znaczenia- ESP doskonale to maskuje.Serio.W starych autach była roznica-obecnie brak.
BMW są droższe od Peugeot/Citroen z prostego wzgledu- to auto pozycjonowane wyżej,więc i ceny z rynku wtórnego są wyższe.Dziwne prawda?
Kupno kombi i coupe to są skrajnie różne sprawy- jedno auto użytkowane,a drugie sportowe. Inne potrzeby.
@SpokojnyPan: Poza tym jak ma się te 15k budżetu, to się szuka czegoś w najlepszym stosunku ceny do jakości, a nie na siłę kupuje coś bo to ałdi i bende szpanował we wsi. I w tym momencie właśnie wkraczają inne marki, które są równie dobre, ale tańsze, w lepszym stanie za te pieniądze, a ich utrzymanie nie kosztuje krocie. Owszem jak ktoś ma kasę i chcę mieć "markę premium" to ją
@LajfIsBjutiful: Miałem na myśli fakt, że sam zapracowałem i uzbierałem pieniądze na ten samochód. Nie dostałem nawet złotówki od rodziców, bo zwyczajnie nie chciałem, wystarczająco już dla mnie zrobili. Pierwszy samochód "za swoje"
@zelo1234: dobry wybór. Moje poprzednie 407 2.0 Hdi zrobiło bezawaryjnie prawie 400tys. Teraz mam drugie. Minusy jakie ma to zapowietrzający się układ wspomagania (mechanik znajomemu pompę wymienił, a wystarczy odpowietrzyć :D ) i elektryka (źle znosi zimę i wilgoć). Kupiłem sobie własny interfejs, bo Janusze nie ogarniają tematu.
@vegetassj1: esp może maskować podsterowność w autach FWD ale nie pozwoli tak zarzucać tyłem wychodząc z zakrętów jak RWD, mi to daje ogromną frajdę dlatego godzę się z faktem że muszę zapłacić więcej za auto z podobnym wyposażeniem i z podobnego rocznika żeby mieć napęd na tył. Tak samo zostając już przy RWD to bmw w kombi są tańsze niż w coupe i gdyby tylko kombi nie raziło mnie w oczy
@zelo1234: masz historię 406 z pierwszą generacją 2.2 hdi

153000 świece żarowe, koło 2-masowe; łańcuch, ślizgacz i pasek rozrządu
167000 pompa ukł. hamulcowego
177550 regeneracja FAP, uzupełnienie dodatku; wymiana elastycznych przewodów ham.
191200 pompa wody
202000 serwo ukł. hamulcowego
210480 2010 końcówki wtryskiwaczy
275300 poduszki, łożyska amort. przednich, sprężyny; tłumik środkowy i tylny; łącznik zbieżności tylny
278330 naprawa alternatora
280400 regeneracja FAP, uzupełnienie dodatku, olej, filtry, klimatyzacja
286000 hamulec tył: wymiana
@zelo1234: No i brawo. Myślę, że najistotniejsze było to, że ma bardzo bogate wyposażenie, stosunkowo wysoką moc i niską cenę. No i pewnie jest w dużo lepszym stanie, niż przeciętna bawara(żeby nie był, E46 kiedyś i tak sobie kupię- uwielbiam!), czy Passat w turasie.

Na marginesie: tam masz FAP-a, więc pamiętaj o adekwatnym oleju i raczej nie Totalu. Też mam HDI, tyle że mniejsze i w cytrynie, ale oleje tylko innych
a jebią się niemożebnie.


@Kick_Ass:

u śwagra C-Crosser z 2.2HDi. 390kkm, oryginalne wtryski, oryginalna turbina, zero problemów z autem na takim dystansie. Kupiony w salonie przy przebiegu jakichś 15kkm (pełnił tam funkcję auta testowego). Także ten.
@Paul_Proteus jaaasne, a świstak siedzi i zawija . Może szwagier nie mówi ci wszystkiego? Mój ojciec ma warsztat i auta z tym silnikiem bardzo często goszczą u niego. Oczywiście wiele zależy od eksploatowania pojazdu , ale zapychające się co chwila FAP , padające turbo to najczęstsze usterki,a remont kapitalny mojego 1.8 TDDi z Focusa 2008 wyniósł mnie 1300 zł z wymianą wałka,pierścieni i zrobieniu głowicy, w 2.2 średnio w 3 k jest
No nic, dziękuję ludziom takim jak ty za to, że kupują niemiecki gruzy, bo za to ja mogę kupić sobie tanio inną dobrą markę za dużo mniejsze pieniądze i śmiać się z sebów, którzy w zmywaku #!$%@? na 6 zmian, żeby kupić ukochane, zajechane e46 (

@Mir0: dalej walisz skrajnościami i własnymi domysłami lecząc jakieś swoje kompleksy
Poza tym jak ma się te 15k budżetu, to się szuka czegoś w najlepszym stosunku ceny do jakości, a nie na siłę kupuje coś bo to ałdi i bende szpanował we wsi

@Mir0: a może zostawisz decyzję dla tego kto chce sobie auto kupić, a nie na siłę uznawać swoje zdanie za te najlepsze? Bo nim nie jest. Każdy kupuje to co potrzebuje i oczekuje.
@Kick_Ass: no to patrz, bo mam zupełnie inne doświadczenia z francuskimi dieslami. Nie mam zamiaru się tłumaczyć, ani niczego udowadniać, ale szwagier nawet jakby chciał, nie bardzo miałby jak ukryć przede mną napraw. Wersja silnika to 2.2Hdi, zdaje się 150KM, może to robi jakąś różnicę, nie wiem. Auto traktowane "z buta" i jako bezduszny przedmiot wożący dupę z punktu A do punktu B, jeżdżone na ropie z sieci lokalnych stacji benzynowych