Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może wyjaśnić fenomen Octavii w leasingu n--------------h dlugimi i podjeżdżającymi na 2 cm pod sam tyłek auta, kiedy człowiek jedzie zgodnie z przepisami i wyprzedza inne auto na autostradzie?

Rozumiem jak ktoś blokuje pas ruchu ale jak jedziesz 150 i wyprzedzasz auto a podjeżdża Ci taka octavia i n--------a długimi żebyś zrobił miejsce dla króla jegomościa to szlag człowieka trafia.

Ja zawsze wtedy postanawiam przedłużyć wyprzedzanie i staram się czerpać radość z tego jak mi dzban długimi wali.

Mimo wszystko nie rozumiem tego. Może jest tu jakiś wykopek, który tak robi i powie mi...

jaki gwóźdź ma wbity w miejscu gdzie powinien mieć mózg, bo ciekawość mnie zżera.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 156
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mam4k2: W Niemczech tez jest duzo wolnych na lewym pasie, a jakos nikt dlugimi nie wali, tylko cierpliwie wszyscy czekaja, az tamten zjedzie. Mozna? Poza tym OP mowi, ze jechal 150 km/h, poza tym w autach teraz masz aktywny tempomat, wiec nie ma az takiego znaczenia to dla wygody jazdy.
  • Odpowiedz
chodzi mi o to, że ludzie nie patrzą w lusterka i nie umieją ocenić prędkości zbliżającego się pojazdu i mimo że mają kilometr wolnego pasa za mną to wjadą tak że trzeba gwałtownie hamować


@mam4k2: W porownaniu z iloscia ludzi jezdzacych na zderzaku, to co opisujesz, wystepuje bardzo rzadko.
  • Odpowiedz
@destruktiv_komando
No to widzisz zazdroszczę Ci takich umiejętności, natomiast uważam że jako kierowca który na autostradę wjeżdża raz na dwa miesiące jadąc 140 powinienem moc bezpiecznie założyć że jak chce wyprzedzić tira to typ na lewym będzie jechał jakieś max 20km/h więcej, co bardzo ułatwiłoby ocenę manewru.

A niestety bardzo często jest tak że ludzie cisną i po 200 i lepiej co sprawia że biorą się dosłownie z doopy za mną.
  • Odpowiedz
@mam4k2: @lewoprawo: @GoodPain: @NieJesteZielonka: Też pozwolę się w trącić rozmowę dotyczącą "blokowania" lewego pasa ruchu.

Rozumiem, jeżeli ktoś wepchnie się prosto przed maskę wyprzedzając z prędkością 100km/h - wtedy krzywda mu się nie stanie jak poczeka kilka sekund aż wyprzedzą go jadące szybciej auta i dopiero wtedy zacznie wyprzedzać. Natomiast jeśli ktoś wyprzedza jadąc z prędkością 140km/h i ktoś inny się wkurza, że nie
  • Odpowiedz
@1021690019151491: Ja mam zazwyczaj 180 tempomat na A2 i jada cala autostrade. Podczas jednego przejazdu trafia mi sie zazwyczaj 2-3 osoby co mrugna swiatlami.

Np. w Niemczech, przez 10 lat 4 razy zdarzylo mi si, ze ktos swiatlami walil, tylko w 1 przypadku bylo to auto na innych niz polskie blachy.
  • Odpowiedz
@NieJesteZielonka: raz na CB radiu zapytałem takiego dlaczego mruga, jak mam auto przed sobą i nie mogę jechać szybciej. No i mnie zagiął swoją logiką mówiąc, że wszyscy powinni mrugać i wtedy ten pierwszy zjedzie na prawy pas.
  • Odpowiedz
@destruktiv_komando ale z d--y argument, jak wyprzedzasz to zakładasz że zdążysz przed gościem za Tobą. Tak samo jak zakładasz że koleś nie zacznie w tym czasie nagle przyspieszać.

Z pieszym kolejny argument z d--y, jak widzisz pieszego to zakładasz że Ci się nie wbije na drogę, no chyba że widzisz że jest nawalony, to twoje założenie się dostosowuje do sytuacji.

Mam dziwne wrażenie że jesteś z kategorii hehe kierowców w stylu
  • Odpowiedz
@mam4k2 a jakim autem jeździsz, że prędkość podróży robisz sobie 160-180km/h? Bo ja jeżdżę peugeot 308 120km i na lewym muszę właśnie z---------ć jak wszyscy 150 bo inaczej jestem zawalidroga albo na prawym 90 i się wlokę ;) Dla mnie optymalnie na autostradzie to 130km/h. No ale nie ma dla mnie pasa ;)
  • Odpowiedz
to legalne? Ja mam lusterko ale nie widać w nim absolutnie nic bo mam tylne szyby przyciemnione na 100%


@cup12552: a co jest neilegalnego w braku nieobowiązkowego lusterka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mam4k2: 100 na lewym pasie to faktycznie bieda, z resztą jak się nie wyciąga więcej to można zwolnić o 10, poczekać za ciężarówką i wyprzedzić jak lewy będzie wolny. Ale zdarzyło mi się zostać wytrabionym jadąc 160/170 i wyprzedzając kolumnę tirów bo jasniepan ponad 200 poierdala i nie lubi hamulca używać. A to już chyba patologia.
  • Odpowiedz