Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może wyjaśnić fenomen Octavii w leasingu #!$%@?ących dlugimi i podjeżdżającymi na 2 cm pod sam tyłek auta, kiedy człowiek jedzie zgodnie z przepisami i wyprzedza inne auto na autostradzie?

Rozumiem jak ktoś blokuje pas ruchu ale jak jedziesz 150 i wyprzedzasz auto a podjeżdża Ci taka octavia i #!$%@? długimi żebyś zrobił miejsce dla króla jegomościa to szlag człowieka trafia.

Ja zawsze wtedy postanawiam przedłużyć wyprzedzanie i staram się czerpać radość z tego jak mi dzban długimi wali.

Mimo wszystko nie rozumiem tego. Może jest tu jakiś wykopek, który tak robi i powie mi...

jaki gwóźdź ma wbity w miejscu gdzie powinien mieć mózg, bo ciekawość mnie zżera.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 156
To nic, mi tak jakiś czas temu #!$%@?ł na zderzaku PRAWYM pasem na dwupasmówce murzyn czarny jak smoła w nowej maździe, jakimś suvie po Gdyni, chyba mu się coś pomyliło, że to lewy pas jest od normalnej jazdy i jechał z 5 cm za mną waląc długimi, jak pulsowałem światłem stopu to się obsrał i zaczął wymachiwać rękami jak zwierze. Taki dzban azbestowy.
@NieJesteZielonka: rozumiem miganie długimi na kogoś kto jedzie 100km/h i wjeżdża pod sama maskę jak już ktoś tu napisał, ale jak jadę 140-150, wyprzedzam tira i mi taki miga bez sensu, to daje kierunkowskaz w prawo, lekko odpuszczam gaz i powolutku przerywam wyprzedzanie. Studzi emocje u mrygajacych jak mało co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żeby było jasne potrafię patrzeć w lusterka i nie #!$%@? się komuś jak
Octavii w leasingu


@NieJesteZielonka: Nie mogę z tego buraczanego bólu dupy, że ktoś zdecydował się sfinansować samochód w inny sposób niż gotówką ze skarpety albo pożyczką z Providenta. W tej sytuacji sposób sfinansowania samochodu ma takie samo znaczenie czy Octavia jest w kolorze ciemnoszarym czy pieprzowym. Ale nie dla homo sovieticusa, dla którego fakt formalnego posiadania jest ważniejszy od komfortu użytkowania. No ale wiadomo - skoro w leasingu to za darmo,
@destruktiv_komando
Nie chwalę się, chciałem Ci zwrócić uwagę, że drogi (w tym autostrady) są dla wszystkich kierowców, a nie wszyscy kierowcy mają 10 lat doświadczenia za kółkiem, samochód pozwalający na jazdę powyzej 140 i pajęczy zmysł.
Między innymi dlatego są przepisy i ograniczenia, żeby wszyscy kierowcy prowadzący różne pojazdy mieli w miarę równe szanse na bezpieczne i komfortowe przemieszczenie się. A także wykonywanie manewrów.

Anyway, szerokości na drodze :)
@NieJesteZielonka: jakbyś jechał przez kilkaset kilometrów autostradą to naprawdę wygodnie jedzie się 160-180 cały czas na tempomacie, ale w Polsce co chwila na lewy pas wpada Micra 100 km/h i to jest na długiej trasie naprawdę męczące


@mam4k2: smutne, że aż 380 osób zgadza się z takim uzasadnianiem bandytyzmu drogowego ( ͡° ʖ̯ ͡°)