Wpis z mikrobloga

@Fafnucek: na pewno masz racje pod pewnym względem, bo jednak nasza kultura w pewien sposób nas kształtuje, natomiast ja na to patrzę bardziej indywidualnie, niech kobiety robią co chcą i zachowują się jak chcą, po prostu faceci którzy preferują ten może trochę bardziej tradycyjny model kobiecości będą przykładali uwagę do takich kobiet i tyle.
Wzorce męskie i kobiece też się z dupy nie wzięły, towarzyszą nam od setek lat


@Usmiech_Niebios: o rlly ¯\_(ツ)_/¯
Wzięły się dokładnie z przysłowiowej dupy. Ktoś kiedyś wymyślił, że faceci powinni zachowywać się tak, kobiety tak i się przyjęło, co nie oznacza, że jest to dobre i powinno ciągnąć się w nieskończoność. Żałosne jest twierdzenie, że kobietom nie wypada przeklinać, bo co? Jeśli macie takie delikatne uszy, to pozostaje współczuć no
Żałosne jest twierdzenie, że kobietom nie wypada przeklinać, bo co? J

@Nidor: bo kobieta którą trzeba chronić jest pociągająca XD Chyba że udajemy że jest równość biologiczna w sile, bo czemu nie, to pewnie też z przysłowiowej dupy się wzięło.

Ktoś kiedyś wymyślił, że faceci powinni zachowywać się tak, kobiety tak i się przyjęło

I tak doszło do wszystkich kultur XD Wiadomo, ktoś wziął wymyślił, a to że system patriarchalny się
@Nidor nie z dupy, tylko z tego, że to faceci zajmowali się odkrywaniem świata, wynalazkami czy po prostu zdobywaniem pożywienia i kształtowania poziomu życia rodziny, kobiety jako delikatniejsze i słabsze były otaczane pewną opieką, miały różnego rodzaju przywileje, ale i wymagało się od nich pewnych rzeczy. Teraz faceci wymyślili komputery, wspomaganie kierownicy czy inne narzędzia które umożliwiają pracę i również możecie próbować tych męskich czynności z lepszym lub gorszym skutkiem. Różnimy się,
@Nidor: co Ty myślisz, że cała kobieca populacja przez tysiące lat była pod zaborami mężczyzn i mogła robić tylko to na co oni im pozwolili? I żadne kobiety nigdy nie uciekły z tego więzienia, żeby robić to co chciały? Biologia nas skontruowała tak, że się różnimy. W chwili obecnej mimo, że kobiety częściej kończą szkoły wyższe to rejestrują tylko 3% patentów. Mamy inne predyspozycje i możesz się z tym godzić lub
@mokry_sen_polonisty: Pozwolę sobie nie zgodzić się. Idąc takim tokiem rozumowania to jak facet założy sukienkę lub trzaśnie pełen makup to będzie Ci się podobać tak samo jak u kobiety? Moim zdaniem jedne rzeczy/zachowania bardziej uchodzą i są tolerowane u pań a inne u panów. Ale to tylko moje zdanie :)
@przewodnik: Tak, wiem... napisaliście mi to co najmniej 10x tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wypok wydał wyrok: Ikona kobiecości, 3 na liście najbardziej seksownych kobiet, uhonorowana wieloma nagrodami za filmy autorytatywnie uznana przez grono ekspertów wypokowych największą z karyn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fishery:

Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

Marilyn Monroe