Wpis z mikrobloga

Kiedyś:
- kończysz zawodówkę i zostajesz elektrykiem/górnikiem/tokarzem
- bezpośrednio po szkole znajdujesz pracę w zawodzie
- w wieku 22 lat zakładasz rodzinę i zostajesz ojcem
Dziś:
- idziesz na studia, masz wielkie plany i jesteś przygotowany na ciężką pracę
- w międzyczasie dorabiasz sobie za grosze, ale nie przejmujesz się, bo przecież każdy student kiepsko zarabia
- kończysz studia i zaczynasz szukać "poważnej" pracy
- przez pierwsze pół roku zostajesz w poprzedniej gównopracy i ciągle szukasz
- udało się znaleźć coś powiązanego z profilem studiów. Pieniądze są tragicznie małe. Ale każdy mówi Ci, że przecież nie ma co na początku wymagać, popracujesz rok czy dwa, to wtedy będziesz zarabiał
- masz 27 lat, zarabiasz 2200 złotych na rękę i mieszkasz z rodzicami

Ale Janusze i tak powiedzo: "Kurłaaa młodzi Wy tera mata tak łatwo, nie to co my kiedyś".
#pracbaza #polska #studia
  • 254
@Mzil:

xD jest łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej, a to że większość ludzi teraz wybiera gównokierunki typu zarządzanie czy europeistyka to już inna sprawa

Udowodnij, że po każdych studiach szybko się znajduje praca z sensownymi zarobkami.
@bi-tek:

Zadam Ci inne pytanie - jaki masz skończony kierunek? U mnie z roku po informatyce (inżynierze) pracuje 90% osób bez problemu.

Są w ogóle jakieś statystyki na ten temat czy tylko tak ci się wydaje?
U mnie elektryk na budowie kasuje 70cbln za punkt, będę miał ok 6k dopłaty, plus ma to co było w projekcie od developera (drugie 6k)... Za 1 dom. Na osiedlu domów z 13, a nowych osiedli w hvj. Było zostać elektrykiem :]
"Kurłaaa młodzi Wy tera mata tak łatwo, nie to co my kiedyś".


@mattheo1994: Pewnie, że jest. Moja mama całe życie pracowała, nie mieliśmy pieniędzy, perspektyw, mieszkania. Jadłem zamiast słodyczy cukier z kwaskiem cytrynowym, a oranżadę robiłem dodając sody oczyszczonej. Pewnie, że było super. Więkoszść mojej rodziny żyło podobnie. Dziś moja mama ma dom, mój brat ma mieszkanie, a ja właśnie kończę budować dom. I to bez szkoły.
Ale nieeeee. Lepiej było
@Lubie_zupe
no tak, ale pytam czy pracujesz w PL czy za granicą? ja pracuje w PL i jestem tego świadomy, że szybko nie dogonimy zachodu z zarobkami, ale to jest mój świadomy wybór że jestem w PL. mimo że zarabiam mniej niż osoby na podobnym stanowisku na zachodzie, ale mieszkam w rodzinnym mieście i po prostu dobrze się tutaj czuje:) jedyny wyjazd za granicę w moim przypadku to kontrakt na jakieś zadanie
@AniaKowalska: Informatycznych nie oznacza że dostaje tylko ktoś kto będzie odpowiedzialny tylko za instalowanie windowsa. Bardziej pid programistyczne usługi.
Każde korpo w dużym mieście oferuje mniej wiecej tyle na start.
Jestem z zadupia i też nie było tam pracy. Pojechałam do biednej Łodzi i mimo że tu ogólnie wypłaty są mniejsze niż w innych dużych miastach to są to jednak wyższe stawki niż te podane w poście.
@push3k-pro: eee... Statystki ? To sa ludzie z mojego roku i serio na palcach jednej ręki mozna policzyć osoby ktore nie pracują jakos programiści. W skali krajnu nie wiem jak jest ale ci co chca to pracują - nie pracują chyba tylko spadochroniarze i ludzie którzy nic nie potrafia.
@bi-tek:

eee... Statystki ? To sa ludzie z mojego roku i serio na palcach jednej ręki mozna policzyć osoby ktore nie pracują jakos programiści. W skali krajnu nie wiem jak jest ale ci co chca to pracują - nie pracują chyba tylko spadochroniarze i ludzie którzy nic nie potrafia.

To policz dokładniej, bo to będzie tak jak z tym, że nikt nie wie skąd się przegrywy i stare prawiczki biorą, że