Wpis z mikrobloga

Kiedyś:
- kończysz zawodówkę i zostajesz elektrykiem/górnikiem/tokarzem
- bezpośrednio po szkole znajdujesz pracę w zawodzie
- w wieku 22 lat zakładasz rodzinę i zostajesz ojcem
Dziś:
- idziesz na studia, masz wielkie plany i jesteś przygotowany na ciężką pracę
- w międzyczasie dorabiasz sobie za grosze, ale nie przejmujesz się, bo przecież każdy student kiepsko zarabia
- kończysz studia i zaczynasz szukać "poważnej" pracy
- przez pierwsze pół roku zostajesz w poprzedniej gównopracy i ciągle szukasz
- udało się znaleźć coś powiązanego z profilem studiów. Pieniądze są tragicznie małe. Ale każdy mówi Ci, że przecież nie ma co na początku wymagać, popracujesz rok czy dwa, to wtedy będziesz zarabiał
- masz 27 lat, zarabiasz 2200 złotych na rękę i mieszkasz z rodzicami

Ale Janusze i tak powiedzo: "Kurłaaa młodzi Wy tera mata tak łatwo, nie to co my kiedyś".
#pracbaza #polska #studia
  • 254
@Lehu31: studiuje dziennie na polibudzie i wyrabiam ca. 30h/tydz. Malo co sypiam, czasu prywatnego w ogole, ale oplaca sie. Jedyne czego zaluje, to braku czasu na silke i ze korpobrzuszek zapuszczam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maciekawski: nieudany inżynier mechanik here (2 lata skończone). Polecam to jebnąć. Tym bardziej, że jak skończyłeś na porządnej uczelni, to jesteś mądry, więc na luzie odnajdziesz się gdzieś np. w analizie danych. Luźno 5k do wyrwania, ale netto.


@Lehu31: no chyba trzeba będzie... Nie ma tylko rozeznania, jakie firmy potrzebują takich analityków. Daj znać na PW jak masz jakieś doświadczenie w czymś takim.
Kończysz technikum informatyczne.
znajdujesz prace(2200)
Po roku idziesz na studia
Zmieniasz prace(zarabiam więcej ogolnie lepsze warunki 2600)
Masz całki i pochodne i sobie myślisz co Ty tutaj kurrwa robisz.
Lepiej to rzucić w #!$%@? i stać się programista za 15k
#pdk
@maciekawski Sytuacja jest bardzo prosta, tylu inżynierów nie trzeba. Takie PK+AGH rok w rok wypuszcza 500inż mechaników. Miejsc pracy nowych, rocznie, nie powstaje nawet 50 w Krakowie. Stąd niskie zarobki. Dużo inżynierów, mało pracy.
@maciekawski: nieudany inżynier mechanik here (2 lata skończone). Polecam to jebnąć. Tym bardziej, że jak skończyłeś na porządnej uczelni, to jesteś mądry, więc na luzie odnajdziesz się gdzieś np. w analizie danych. Luźno 5k do wyrwania, ale netto.


@Lehu31: tylko jak to zrobić ;_;
@mattheo1994: Kiedyś:
-kończysz kierunek techniczny i masz ogólne pojecie o inżynierii
-miałeś na studia laboratoria i ćwiczenia praktyczne
-nie liczysz na to, że pierwszą pracą będzie posada inżyniera w NASA
-był w miarę rozsądny podział na grupy w szkołach zawodowych/technikach/uczelniach

Dzisiaj:
-no skończyłem,yyyy, Ty Andrzej jak się ten nasz kierunek nazywał? Ano jakaś mechanika i budowa, ale średnio mnie to interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-uczelnie też
zdobywać jakieś doświadczenie/praktyki w trakcie a nie czekać z tym do okresu po obronie. To dużo zmienia,


@Mike767er: no problem jest taki, że leśne dziadki robią poważne bizensy ze swoich całeczek i jakbyś się pochwalił takim pomysłem jak opisałeś, to byłbyś ostro orany, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mattheo1994:

teraz jest tak

warszawa:
konczysz fir na guwnosgh lub przyjezdzasz po guwnouniwerku z jakiegokolwiek kata polski
na guwno entry levelach w korpo zarabiasz od 4000 do 5500 brutto bez jakiejkolwiek wiedzy, lecz jest to praca odtworcza i w sumie jestes malpeczka
moze pensje jakos mega drastycznie nie rosna ale kolo 30 te 7k na reke masz, nawet jak nie jestes jakkolwiek "ogarniety"

nie pytaj skad wiem ( ͡° ͜
@AniaKowalska: No kilka razy zdarzyło mi się powiedzieć i był problem, ale to dlatego że średnio mi na tym zależało.

Co ciekawe młodzi doktorzy sami to popierali i chcieli to zmienić, tylko jak przegłosować geriatrię na uczelniach?
Dopóki to wszystko będzie służyło przechowywaniu starych obiboków, którzy swoją wiedzę ostatnio uaktualniali w 83r to będzie źle wyglądało.

@peoplearestrange: Możliwe na luzie tylko sam mówisz. Co to za robota ;)