Wpis z mikrobloga

Kiedyś:
- kończysz zawodówkę i zostajesz elektrykiem/górnikiem/tokarzem
- bezpośrednio po szkole znajdujesz pracę w zawodzie
- w wieku 22 lat zakładasz rodzinę i zostajesz ojcem
Dziś:
- idziesz na studia, masz wielkie plany i jesteś przygotowany na ciężką pracę
- w międzyczasie dorabiasz sobie za grosze, ale nie przejmujesz się, bo przecież każdy student kiepsko zarabia
- kończysz studia i zaczynasz szukać "poważnej" pracy
- przez pierwsze pół roku zostajesz w poprzedniej gównopracy i ciągle szukasz
- udało się znaleźć coś powiązanego z profilem studiów. Pieniądze są tragicznie małe. Ale każdy mówi Ci, że przecież nie ma co na początku wymagać, popracujesz rok czy dwa, to wtedy będziesz zarabiał
- masz 27 lat, zarabiasz 2200 złotych na rękę i mieszkasz z rodzicami

Ale Janusze i tak powiedzo: "Kurłaaa młodzi Wy tera mata tak łatwo, nie to co my kiedyś".
#pracbaza #polska #studia
  • 254
  • Odpowiedz
XDDDD A idź Ty.


@Dawidino: gurwa, właśnie zrozumiałam, że gadam z typem, co ma przekreślone logo pisu (w dodatku stylizowane na logo USSR).

ja #!$%@?ę ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy można być większym przegrywem niż ty?
  • Odpowiedz
@AniaKowalska: No nie wiem. Być facetem i mieć nick kobiety? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dawidino: still better than pryszczaty antykomunista, żyjący w kraju zbudowanym przez komunistów, mieszkąjacym pewnie w bloku z wielkiej płyty, nigdy nie żyjącym w komunizmie i pewnie zarabiającym 2-3k netto ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak zwany classcuck ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mattheo1994: ludzie którzy wiedzą czego chcą od życia i od początku sumiennie nad tym pracują dziwnym trafem jakoś się udaje. Poprzedni system był dobry jedynie dla nierobow i nieuków.
  • Odpowiedz
@AniaKowalska: W każdej. Teraz nawet na głupiej kasie w biedrze źle nie płacą.
A do biura żaden młody Ci nie przyjdzie bez minimum 2000 na rękę i to przy dobrych dodatkowych benefitach - prywatna kasa chorych, multisporty i inne pierdoły. A jak w krotkim czasie nie dostanie podwyżki to idzie tam gdzie z doświadczeniem dostanie wiecej.
W informatycznych na dzień dobry bez doświadczenia masz z 5000 na rękę.
  • Odpowiedz