Wpis z mikrobloga

@Lemoyable: pierwsze zawsze z martwego punktu bez nóg jako strict OHP, dalej poniżej brody opuszczane, ale nie widze sensu układać na obojczyki i wygaszać do zera ruchu, tym bardziej jeśli nie jest to u mnie najsłabsza faza boju
@Kasahara: No też fakt, aż o taką pauzę mi nie chodziło. Tylko trzymaną w stałym napięciu poniżej brody, niemniej jednak ładny wynik :D Mam tyle samo aktualnie przy wadzę 82kg, choć zakładam, że jakbym nie wygaszał ruchu to dołożyłbym te 2.5kg więcej. Póki co bawię się treningiem na redukcji :)
@Lemoyable: u mnie często jest problem 5 cm przed końcem ruchu. I tak stoję i nie mogę docisnąć. Cieszy mnie, ze po kontuzji wróciłem do punktu zero w końcu na barki, bo psychicznie mnie męczyło prawie być kwartał w regresie
@Kasahara: A to też tak miałem po czym cisnąłem na tyle triceps, że teraz moje wyciskanie wąskie jest praktycznie takie samo jak zwykłe. Do tego progresowałem na redukcji ze względu na to, że z początkiem roku nie ćwiczyłem przez 2 miesiące w ogóle. 67.5kg szło na 4x z pauzą, a teraz tak jak pisałem wyżej 65kgx3. Tylko różnica w wadze jest około 3kg od tego czasu więc nie jest źle. Choć
@NooB1980: Myślałem o push pressie, ale jednak zbyt podobny ruch i nope xD Za to ćwiczenia unilateralne jak właśnie wyciskanie kettla jednorącz mam już w planie zamiast OHP, a dodatek to w inny dzień właśnie wyciskanie zza karku. Nic tylko czekać na okres masowy, żeby to wszystko przetestować, ale dzięki za poradę :)
@rabarbarowyStraznik: wiesz tak samo pytanie czy 100 kg na klatę to dużo... no jak dla Kowalskiego dużo, a przecież są ludzie co +220 wyciskają raw, dodatkowo staż, waga własna, etap z którego się startowało, predyspozycje do danej partii
@Lemoyable: Wyciskanie zza karku uważam za bezsensowne, wyciskanie hantli, ketli jest lepsze.Za to wyciskopodrzut dokłada kilka kg do OHP po 2-3 miesiącach. Tylko równowagę czasem ciężko utrzymać. Za to całe ciało walczy na maksa z przyciąganiem ziemskim nad stabilizacją pozycji podczas boju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NooB1980: Uzasadnisz czemu bezsensowne? Szczególnie jeśli może mi to pomóc dodatkowo z mięśniem równoległobocznym, który mam stosunkowo słaby. I tak mam na niego ćwiczenia pomocnicze w nowym planie, ale zawsze mogę go dodatkowo wzmacniać. Do tego tak mi się wydaje, że może mi to pomóc także przy przysiadach tylnich. Trzymanie podobnej postawy, a przecież nie samymi nogami się wyciska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba, że #!$%@?ę od
@NooB1980: Z tym łatwo sobie krzywdę zrobić, to zależy.. Jeżeli wiemy, że mamy mobilność i brak problemu z barkami. I dobierzemy do tego odpowiedni tonaż, to ćwiczenie raczej jak każde inne. Co do ustawienia dłoni nie widzę tutaj rzeczy która jest mało naturalna. Co do obręczy barkowej, to tak jak mówiłem dużo też zależy od naszej mobilności. Wiadomo, że jak mamy do czynienia z osobą o "zaokrąglonych" barkach, pogłębionej kifozie itp