Wpis z mikrobloga

Ateiści śmieją się że teiści wierzą w niewidzialnego boga. Twierdzą, że nauka natomiast opiera się na faktach. Tymczasem wiele teorii opiera się na liczbach urojonych które są czystymi abstrakcjami, cząstkach które nie zostały jeszcze odkryte i hipotezach nie do udowodnienia.
#wiara #religia #rozkminy #katolicyzm #chrzescijanstwo #kosciol #przemyslenia #ateizm #gimboateizm #4konserwy #nauka #teologia
Al-3_x - Ateiści śmieją się że teiści wierzą w niewidzialnego boga. Twierdzą, że nauk...

źródło: comment_QYBwQVdks4Y53KozhB9tlTNkFGq8d3A4.jpg

Pobierz
  • 61
@Al-3_x: serio z wiedzą z fizyki jak i filozofii fizyki nie musisz do mnie startować. Zachowanie ładunku to nie są zgadzające się wzorki. To fakt. Nauka nie opiera się na "wzorkach", nauka opiera się na danych doświadczalnych. A to, że od 100 lat nie było sytuacji, gdzie fizyka doświadczalna by wyprzedziła w odkryciach teoretyczną - takie piękno fizyki teoretycznej.
Ateiści śmieją się że teiści wierzą w niewidzialnego boga. Twierdzą, że nauka natomiast opiera się na faktach. Tymczasem wiele teorii opiera się na liczbach urojonych które są czystymi abstrakcjami, cząstkach które nie zostały jeszcze odkryte i hipotezach nie do udowodnienia.


@Al-3_x: A, żebyś wiedział, że tak! I dzięki tym „urojeniom” możesz teraz pisać głupoty w internecie zamiast orać pole kawałkiem patyka żeby nie umrzeć z głodu. Idź być głupi, gdzie indziej
@Al-3_x:

https://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_zero#Very_low_temperatures

In January 2013, physicist Ulrich Schneider of the University of Munich in Germany reported to have achieved temperatures formally below absolute zero ("negative temperature") in gases. The gas is artificially forced out of equilibrium into a high potential energy state, which is however cold. When it then emits radiation it approaches the equilibrium, and can continue emitting despite reaching formal absolute zero; thus, the temperature is formally negative


the
@Al-3_x: oczywiście, że jest do udowodnienia. Problemem są potrzebne energie. Przy większych energiach będzie można potwierdzić lub obalić. Na chwilę obecną to jeden z możliwych modeli.
@voor: A jak mam niby na to odpowiedzieć xD W sensie co to za argument że kiedyś w jakieś nie określonej przyszłości teoria będzie do udowodnienia xD
@Al-3_x:

Ale dalej nie wiesz na czym polega zero absolutne xD


A na czym na niby polegać? Zero absolutne to stan w którym energia układu jest najniższa z możliwych. Najniższa oznacza, że nie ma już nic poniżej. A jeśli jakimś cudem jednak jest, to by oznaczało tylko tyle, że wcześniejsze pomiary były niedokładne.
Z mojej strony EOT, bo trolla nie zamierzam dłużej karmić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Al-3_x: no to mi podaj kontrargument. Przykład z ostatnich 100 lat, kiedy to odkryto coś, czego nie przewidziano teoretycznie. Zresztą - co się uparłeś ze strunami, innych teorii nie znasz? AdS/CFT? E8? SUSY? Bezpieczna asymptotyka w kwantowej grawitacji?