Wpis z mikrobloga

@L1tracz: easy, gram od dobrych pół roku, ściągasz paczkę i tam są jakieś tutki na YT jak to skonfigurowac, potem tylko bash start-tibia.sh i śmiga. Jedyne co jest upierdliwe to nie ma auto update'u, przy nowych wersjach musisz ręcznie ściągnąć nową paczkę, przerzucić config mapki + ustawienia postaci do nowego i tyle
@L1tracz: A Windows 3.11 wystarczy? :P Bierz najnowszy. Jak chcesz lżej to Lubuntu / Xubuntu (Lubuntu jest prosty, ale mało pobiera procka itd)

Jak coś to 18.04
@L1tracz: jak wyżej napisano, śmiga bez problemu, tylko musisz połączyć starą bibliotekę. Kwestia dosłownie dwóch minut. Po ręcznym update (czyli ściągnięciu nowej paczki i rozpakowaniu) musisz skopiować katalogi characters, minimap i bodajże config do nowej tibii.
@fervi: Zainstalowałem lubuntu 64bit i wyskakuje mi to > ~/Pobrane/tibia-11.75.6785$ bash start-tibia.sh
/home/zbychu/Pobrane/tibia-11.75.6785/bin/client: error while loading shared libraries: libGLU.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
@L1tracz: Będę podawał komendy (bo graficznie nie wiem czy chce ci się klikać)
sudo apt-get -y install libglu1-mesa

Jak zapyta o hasło to podaj
To nie jest to na co czekamy, ale krok do przodu
@L1tracz: Zrób tak, odpal
sudo leafpad /etc/apt/sources.list

Wklej zawartość tutaj. Troszkę utrudnia to, że chyba masz stary system (czy wgrałeś tę "18"?), ale zakładam, że to kwestia paru minut xd

PS. Wykop to gówno, przez 2h nie mogę wysłać tego