Wpis z mikrobloga

@Herubin: no właśnie tak myślałem że łatwo jest zaakceptować zabranie z "cudzego portfela" (myślę że ludzie którzy dostają 500+ nie będą chcieli z niego zrezygnować żeby przekierować dla niepełnosprawnych),
@LechuCzechu: Gdyby mi płacili za każdym razem, gdy to czytam... Jeśli państwo już musi istnieć, to niech chroni bezbronnych ludzi przed agresją. Aborcja jest agresją.
Co to ma wspólnego z zabieraniem obywatelom pieniędzy, żeby przekazać je opiekunom niepełnosprawnych ludzi?
Gdzie jest sprzeczność między zakazem aborcji a sprzeciwianiem się redystrybucji?
Redystrybucja to nie "opiekowanie się" tymi niepełnosprawnymi, tylko bezczelna kradzież.

życie najważniejsze od razu po poczęciu, ale po urodzeniu już można mieć wy*ebane na dzieciaka #prawackalogika

@LechuCzechu: Czy to że nie mogę Cię zabić obliguje mnie moralnie do tego żeby Cię utrzymywać?

Pomijam aspekt niepełnosprawnych, to czy państwo powinno ich wspierać finansowo w mniejszym czy większym stopniu. Po prostu nigdy nie rozumiałem zarzutu wobec pro-life, że są przeciwni aborcji a niekoniecznie za wsparciem finansowym dla dzieci po urodzeniu. Te dwa aspekty
nigdy nie rozumiałem zarzutu wobec pro-life, że są przeciwni aborcji a niekoniecznie za wsparciem finansowym dla dzieci po urodzeniu. Te dwa aspekty mają się nijak do Siebie.


@Mirkosoft: no popacz, a na wykopie pisali, że jak ktoś jest zwolennikiem przyjęcia uchodźców to powinien ich przyjąć pod swój dach. Tylko jakoś nikt nie rozumie, że te dwa aspekty mają się nijak do siebie.
@Mirkosoft: prawo obliguje ciebie do udzielenia pomocy gdy widzisz ofiare wypadku. jezeli zmuszasz kobiete do rodzenia niepelnosprawnej ofiary a pozniej odmawiasz jej pomocy to tak samo jakbys przeszedl obojetnie nad umierajacym. zgodnie z prawem powinienes siedziec w pierdlu. zgodnie z tym co mowi nowy testament bedziesz smazyl sie w piekle.
prawo obliguje ciebie do udzielenia pomocy gdy widzisz ofiare wypadku. jezeli zmuszasz kobiete do rodzenia niepelnosprawnej ofiary a pozniej odmawiasz jej pomocy to tak samo jakbys przeszedl obojetnie nad umierajacym. zgodnie z prawem powinienes siedziec w pierdlu. zgodnie z tym co mowi nowy testament bedziesz smazyl sie w piekle.


@paintszopnoob: Bardziej pokrętnego wywodu już chyba nie dało się spłodzić. Osoba niepełnosprawna to nie jest ofiara, tym bardziej ofiara wypadku. Tego typu
no popacz, a na wykopie pisali, że jak ktoś jest zwolennikiem przyjęcia uchodźców to powinien ich przyjąć pod swój dach. Tylko jakoś nikt nie rozumie, że te dwa aspekty mają się nijak do siebie.


@GilbertEatingGrape: No taki argument jest równie durny. Aczkolwiek z różnych powodów. Ponieważ nie ma znaku równości pomiędzy zabranianiem jakiegoś działania a chęcią jego podjęcia. Gdyby tak było to ludzie za przyjęciem uchodźców mogliby tak samo szumnie powiedzieć
@Mirkosoft: ja instynktownie czuję różnicę między zakazem aborcji, co ma wpływ na moje życie, moich znajomych, wielu ludzi. A przyjęciem uchodźców, którzy nie będą mieli wpływu na nic, bo 99.9 % ludzi nie spotka nawet jednego uchodźcy w swoim życiu. Sytuacje są podobne, bo wyrażamy swój pogląd i oczekujemy, że państwo będzie się tym dalej zajmowało i tak się dzieje.