Wpis z mikrobloga

@stan-tookie-1

ile podwyżki podatków byś zaakceptował żeby dorzucić parę miliardów dla niepełnosprawnych?

Ja bym np. zaakceptował brak dopłat do kościoła z budżetu państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Herubin: no właśnie tak myślałem że łatwo jest zaakceptować zabranie z "cudzego portfela" (myślę że ludzie którzy dostają 500+ nie będą chcieli z niego zrezygnować żeby przekierować dla niepełnosprawnych),
  • Odpowiedz
  • 0
@LechuCzechu: Gdyby mi płacili za każdym razem, gdy to czytam... Jeśli państwo już musi istnieć, to niech chroni bezbronnych ludzi przed agresją. Aborcja jest agresją.
Co to ma wspólnego z zabieraniem obywatelom pieniędzy, żeby przekazać je opiekunom niepełnosprawnych ludzi?
Gdzie jest sprzeczność między zakazem aborcji a sprzeciwianiem się redystrybucji?
Redystrybucja to nie "opiekowanie się" tymi niepełnosprawnymi, tylko bezczelna kradzież.

  • Odpowiedz
  • 12
@stan-tookie-1 No ze swojego nie zrezygnuje bo łożę na to gówno państwo kilka tysięcy miesięcznie podatków nic z tego nie mając. Ciężko więc bym z czegoś mógł zrezygnować.

Na pewno jednak na zasiłki zasługuje bardziej niepełnosprawny niż beneficjenci 500+.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: przecież zachód zazdrości nam dobrobytu, mamy nigdy wcześnie nie widziane nadwyżki budżetowe (powiesz mi kolego, jaki mieliśmy deficyt za 2017?), budujemy strzelnice w każdym powiecie, rząd łaskawie wręcza sobie mniej nagród niż ich poprzednicy-złodzieje, krzycząc przy tym, że im się należy.
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
  • Odpowiedz
@LechuCzechu: obrzydliwa szopka, nie do pomyślenia żeby w bundestagu czy innym parlamencie przychodziły sobie rozne grupy interesów ze swoimi żądaniami. Zaraz przyjdą ślepi, potem głusi potem jeszcze inni. Sejm to sejm i koniec. Pomóc im należy, negocjować potrzeba ale bez szopek w sejmie.
  • Odpowiedz
życie najważniejsze od razu po poczęciu, ale po urodzeniu już można mieć wy*ebane na dzieciaka #prawackalogika

@LechuCzechu: Czy to że nie mogę Cię zabić obliguje mnie moralnie do tego żeby Cię utrzymywać?

Pomijam aspekt niepełnosprawnych, to czy państwo powinno ich wspierać finansowo w mniejszym czy większym stopniu. Po prostu nigdy nie rozumiałem zarzutu wobec pro-life, że są przeciwni aborcji a niekoniecznie za wsparciem finansowym dla dzieci po urodzeniu.
  • Odpowiedz
nigdy nie rozumiałem zarzutu wobec pro-life, że są przeciwni aborcji a niekoniecznie za wsparciem finansowym dla dzieci po urodzeniu. Te dwa aspekty mają się nijak do Siebie.


@Mirkosoft: no popacz, a na wykopie pisali, że jak ktoś jest zwolennikiem przyjęcia uchodźców to powinien ich przyjąć pod swój dach. Tylko jakoś nikt nie rozumie, że te dwa aspekty mają się nijak do siebie.
  • Odpowiedz