Wpis z mikrobloga

@kosa1410: w sumie #ikiers bo właśnie zabieram się za naukę programowania (mam 26 lat i zastanawiam się czy nie jestem na to za stary :D)
Czy po samym potężnym kursie Pythona i bootcampie z Udemy z jscriptem, PHP, jquery i podobnymi uda mi się załapać jeszcze na jakiegoś juniora, czy raczej duże oblężenie na tego typu pracę? :d
@menelus: Ciężko mi powiedzieć ze względu na liche doświadczenie.
Niby programisci są potrzebni w kazdych ilościach ale oblężenie na juniorskie stanowiska a nawet staże wg mnie są lekko odczuwalne.

26 lat to przecież niedużo, nie #!$%@? głupot.
Pytanie tylko czy programowanie wyłącznie ze wzgledu na napompowany mit 15k ?
@kosa1410: raczej zabieram się za to z pasji i zamiłowania do komputerów. Kilka lat temu przy wybieraniu studiów poszedłem w nieco złym kierunku (transport) i odbiło się to tym, że nie podoba mi się to co teraz robię.
Co do zarobków, to bardziej mi zależy teraz na zdobyciu wiedzy i doświadczenia, kasa może poczekać. Z tego co widziałem to juniorzy u mnie (UK here) dostają koło 1500-1600 funtów na początek, więc
@menelus myślę że realia pracy programisty w UK a w Polszy to sprawy całkowicie odmienne.
Tak logicznie myśląc to tam programista zdaje mi się nie być takim legendarnym zawodem.
Na Twoim miejscu to pewnie szukał bym ilości osób które ukończyły studia informatyczne i porównywal z zapotrzebowaniem na programistów w skali roku.
To Ci oczywiście nic nie da ale ja bym pewnie tak zrobił xD