Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej #!$%@? na tym portalu? Ludzie z poziomem inteligencji na wysokości kuchenki mikrofalowej. W gorących jest post Mirabelka prosi o modlitwę bo jest w ciąży i wylądowała w szpitalu. Natomiast jakie są tam komentarze? "Boga nie ma" XD. Sam jestem ateistą ale nie wciskam wszędzie swoich poglądów religijnych a szczególnie że mirabelka wstawiła tylko jeden tag #mirkomodlitwa ! Poprosiła tylko o tą jedną rzecz a i tak ktoś taki się znalazł
#gimboateizm #religia #ateizm #chrzescijanstwo
  • 181
@AaBbCcDdEeFf: no właśnie, dowodów nie ma, ja ludzi, którzy wierzą w nieistniejące rzeczy nazywam idiotami, a mirabelka niech idzie do kościoła, w końcu jej Bóg jest silniejszy niż jacyś lekarze.

Posty są dobrze tagowane a i tak znajdziesz pod tymi tagami ludzi którzy cisną z nich beke i wyzywają.

Tagowanie nie ma znaczenia, głupotę należy piętnować.
@zozob: Z tego co wiem mirabelka nie kwestionowała wiedzy i umiejętności lekarzy i że to właśnie Bóg urodzi jej to dziecko. Nie wchodzi się z butami w czyjeś życie i kwestionuje jego poglądy (co już napisałem wyżej dokładnie tak samo). Ktoś prosi o modlitwę to nie #!$%@? się że Boga nie ma i że w ogóle po co ci ta modlitwa.
i jeszcze zapomniałem że niedzielaa być dla boga i rodziny, przecież to normalne w laickim państwie


@steemm: Wincyj urojeniuff o "katolach". Wincyj!

Wiesz, że nawet "katooszołom" Grzegorz Braun jest za zaprzestaniem finansowania Kościoła z Budżetu Państwa? I nie jest w tym sam.

Takie dofinansowania są w każdym przypadku demoralizujące, bo partie kupczą poparciem biskupów, a i biskupi próbują się przypodobać partiom, by zapewnić byt kuriom.

A niedzielę "uwolniono" dla większych zysków
@AaBbCcDdEeFf: Może na wykopie się udziela ich więcej, ale ja codziennie widzę wpisy podobne do tego, gdzie każdego kto nie zgadza się z myślą kościoła nazywa się gimboateistą.

Z tego co wiem to ateiści nie przodują w indoktrynacji dzieci na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo to główne źródło przypływu wiernych.

Więc jak dla mnie to jednak wszelkie kościoły przodują w działalności "propagandowej".
stworzyli własną "wiarę"


@PossessedPriest: nie stworzyli własnej wiary. Nie tworzą historii, które uznają za prawdziwe "bo tak". Religie są jakimś tworem, a ateizm to ich brak. Wiara, to twierdzenie że coś czego nie widać jest prawdą. Sprzeciwienie się temu, że istnieje coś czego nie można zobaczyć, poczuć, to nie wiara.
To, że ateiści manifestują swój pogląd według mnie jest zrozumiałe, chociaż sam tego nie robię (chyba że już się o tym
@buleczkowy_potwor: To już zależy od rodzica dziecka, czy poddadzą go indoktrynacji dziecka. Głównie rodzice poddają dziecko do chrztu odrazu po narodzinach i to bardzo duży procent ludzi na świecie. Jednak zdarzają się przypadki że ludzie odchodzą od tego. Dziecko jak już stanie się dorosłym samo zadecyduje czy wierzy czy nie.
Od siebie jeszcze przypomnę, że dzisiaj rocznica 3 Maja, czyli dzień uchwalenia konstytucji. Dziecka myśli oświeceniowej, którego najbardziej nienawidził kościół katolicki.

@buleczkowy_potwor: A ja od siebie przypomnę, że jesteś strasznym niedoukiem, bo tekst tejże Konstytucji zaczyna się słowami:

W imię Boga, w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i