Wpis z mikrobloga

Przyszły dzisiaj do naszego domu 24 mandaty, każdy na 2 500 zł z Anglii. Czyli łącznie 60 000 zł, ostatecznie jeśli nie zrobi się niczego to kwota łączna wyniesie 181 000 zł. Mandaty są za jazdę autem w strefie "niskiej emisji" po Londynie, bez wpłacenia opłat z racji jazdy busem w tej strefie niskiej emisji spalin (chodzi o starsze silniki diesla w busach i innych większych pojazdach z tymi starszymi silnikami diesla).
Ojciec prowadzi tam usługi budowlane, no i był tam raz swoim busem i nazbierał tak 24 mandaty. Co ciekawsze termin opłacenia mandatów mija dzisiaj (te po 2 500 zł, po terminie wzrasta).
Także taka to historia, oczywiście nie wiedział o tym - brawo :/ - będzie pisał odwołania, a siedzi tam w Londynie. Jeśli ktoś ma pojęcia, jak i co z tym zrobić, to byłbym wdzięczny za informację, a tak to tylko pięknie zakończę "Ignorantia iuris nocet" - nieznajomość prawa szkodzi.
#mandat #lez #lowemissionzone #londyn
Pobierz ForrestGump - Przyszły dzisiaj do naszego domu 24 mandaty, każdy na 2 500 zł z Anglii...
źródło: comment_na21mB8cT2eIiagVduraY8Qm9gESE8Yw.jpg
  • 157
@ameliniowyguzik
@Forrest_Gump codziennosc w praktyce handlarza. Kupuje auto i bardzo czesto juz na drugi dzien jest zakute z powodu wlasnie mandatow czy niezaplaconego Congestion.

Niestety nie wiem jak wyglada kwestia windykacji tego po polskiej stronie gdy auto jest na polskich tablicach.

To co napisal
@tptak ma sens, ale nadal - idac tym tokiem rozumowania - pozostanie do zaplaty duza kwota.

Wiem tez, ze niezaplacenie skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem przy probie ponownego wjazdu do
@Forrest_Gump: Poszukałem w necie w tym temacie

1. Najpierw duże pytanie. Czy ten van jest poniżej 2500kg? Jeśli tak, to nie podlega pod LEZ.
https://tfl.gov.uk/forms/16063.aspx

2. Macie może zamontowany gaz w tym vanie? Czy to na pewno jest diesel?
3. http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.php?t=5762562
4. Do tego post z reddita
Euro Parking Collection Plc is a UK registered public limited company. They have no power to enforce a fine on you in Norway (which
@Forrest_Gump: jesli pierwszy raz wjechal do Low Emission Zone powinien dostac list od nich z upomnieniem i ma okres 2 tyg od daty wjazdu gdzie nie wystawia mu mandatu , po tym czasie #!$%@?
Kiedys na nieswiadomce wjechalem dwa razy w ciagu 10 dni , przyszly dwa mandaty do firmy , szef napisal odwolanie , powiedzial ze moga sobie zabrac auto i ze przez nich zamknie firme i anulowali 2x 250
To co napisal

@tptak ma sens, ale nadal - idac tym tokiem rozumowania - pozostanie do zaplaty duza kwota.


@benzdriver: jestem raczej spolegliwym lemingiem - w takich sytuacjach dążę do ograniczenia szkód. Jak kolega napisał, ignorantia iuris nocet. 24*2,5k PLN to 60k PLN, czyli £12,5k, jak zgodzą się na rozłożenie na np. Dwa lata, będzie to do połknięcia przy mocnym zaciśnięciu pasa. No niestety.