Wpis z mikrobloga

Przyszły dzisiaj do naszego domu 24 mandaty, każdy na 2 500 zł z Anglii. Czyli łącznie 60 000 zł, ostatecznie jeśli nie zrobi się niczego to kwota łączna wyniesie 181 000 zł. Mandaty są za jazdę autem w strefie "niskiej emisji" po Londynie, bez wpłacenia opłat z racji jazdy busem w tej strefie niskiej emisji spalin (chodzi o starsze silniki diesla w busach i innych większych pojazdach z tymi starszymi silnikami diesla).
Ojciec prowadzi tam usługi budowlane, no i był tam raz swoim busem i nazbierał tak 24 mandaty. Co ciekawsze termin opłacenia mandatów mija dzisiaj (te po 2 500 zł, po terminie wzrasta).
Także taka to historia, oczywiście nie wiedział o tym - brawo :/ - będzie pisał odwołania, a siedzi tam w Londynie. Jeśli ktoś ma pojęcia, jak i co z tym zrobić, to byłbym wdzięczny za informację, a tak to tylko pięknie zakończę "Ignorantia iuris nocet" - nieznajomość prawa szkodzi.
#mandat #lez #lowemissionzone #londyn
ForrestGump - Przyszły dzisiaj do naszego domu 24 mandaty, każdy na 2 500 zł z Anglii...

źródło: comment_na21mB8cT2eIiagVduraY8Qm9gESE8Yw.jpg

Pobierz
  • 157
@MaddoxX1911: Ojciec prowadził firmę ze 25 lat u nas, ale widzisz po tylu talach to więcej zostało mu niezapłacone niż zapłacone, to chciał mieć już spokojną głowę i na stare lata odłożyć pracując tam.
@mariusz-lange 24 mandaty nie wyglądają raczej na fejk :p, owszem, jak zakładałem działalność u nas to dostałem z 4 listy by opłacić wpis do CEIDG, ale nie 24 listy z "jednego miejsca" :p.
@benzdriver normalnie legalnie i
@khurghan, jak mogę dodać do wpisu tag :D?
@camelinthejungle, no nie jest to fejk, bo na stronie od tych co wystawili to widnieje też i sprawdziłem, że faktycznie jest coś takiego wprowadzone.
@hudi77, widać twój silnik już nie jest tego typu, gdzie wymagane jest zrobienie opłat, wszystkie mandaty są z tamtego roku i dopiero dzisiaj przyszły, po kurcze nawet 9 miesiącach, wszystkie w jednym momencie, więc pięknie.
@MaddoxX1911 wiesz
@Forrest_Gump: dowiedz się jak działa normalnie taki mandat - kiedy dostajesz, ile terminu, jak zmienia się wysokość. 24 mandaty to raczej nie w jeden dzień. Do tego masz jakiś czas do zapłaty i być może ponaglenie przed mandatem. To pierwszy kontakt w tej sprawie. Trzeba odezwać się, wyjaśnić że zostaliście pierwsze info w końcu terminu zapłaty. Termin mogą odnowić. Może da się coś anulować. Niemal na pewno da się rozłożyć na