Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@?ście.

Zawsze gniję z #!$%@? smakoszy babcinego jedzenia co plują na każdą sieciówkę jedzeniową.

Ja #!$%@?ę, można mieć swoje preferencje, ale gnije z cyrku jaki #!$%@? chwaląc pod niebiosa te babcine wyroby. Przecież to synonim potraw z sierścią kota, bo żal sierściucha z blatu przegonić. Jedzenie zrobione z przeterminowanych składników, bo nieważne że składniki były po dacie już w sklepie, ważne że z promocji. No a nawet jakby chciała sprawdzić datę przydatności to i tak jej niedowidzi bo ostatni raz u okulisty była jeszcze za gierka. Do tego ta #!$%@? ilość przypraw, a szczególnie soli. Zupełnie jakby na jej języku było mniej aktywnych kubków smakowych niż różowych pasków na wykopie. A wszystko tłuste jak tylko się da. Taka mizeria na przykład. Wiecie ile kalori ma ogórek? 16 kcal na 100 gram. Brzmi zdrowo i odchudzająco? No to jeb, dodaje do tego śmietanę, oczywiście 18% ale jakby mogła to i 30% dodała. No i obowiązkowo sól. No ja rozumiem że podczas wojny trzeba było jeść tłusto, ale na boga wojna skończyła się 70 lat temu. Czy to ta słynna demencja starcza?

A teraz dla kontrastu: Jak bułka leży na opiekaczu pół godziny to ląduje w śmietniku, a wasza babka będzie odgrzewała te same kotlety 5 dni pod rząd, aż #!$%@? olej wyparuje z patelni xD, super zdrowe produkty xD

inb4 prezes mcdonalds polska

#fastfood #mcdonalds #pizza #kfc #gotujzwykopem #heheszki #zalesie #gorzkiezale #swieta
Lake_Titikaka - Ale mnie #!$%@?ście.


Zawsze gniję z #!$%@? smakoszy babcinego je...

źródło: comment_dng8YhSaq2QsPJVNPDaERyzFlbH7epWZ.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@rodzinnabutelka @NorskArisk @fegwegw @GaiusBaltar @sobakan @WiernyUfoludek @Limonene @brl_ @Herman88 @SoFarAway @L_Anarchiste @Szrlh @ironlelele @MilkyWayGalaxy @PepeXD @marssrama @SpioncyPotwur @DarkOfca @GoracyStek @inomoe

#!$%@? mądrzy wy jesteście? Przez Was już na 100% moge sie pożegnać z odkurzaczem z prezentacji, kołdrą 100% owczej wełny i resztą spadku (,)

http://www.klub.senior.pl/jestem-babcia-jestem-dziadkiem/t-wpisy-wnuczka-na-portalu-20418.html

  • Odpowiedz
@Lake_Titikaka wszystko zależy od babci
Za guwniaka kiedyś jak mieliśmy na obiad naleśniki z serem, a zabrakło śmietany to jedna babcia powiedziała mi że z majonezem będzie tak samo


Za to druga babcia umiała gotować :) i może faktycznie dużo soli używała ale do czasu aż jej zwróciliśmy uwagę i zaczęła inaczej gotować

  • Odpowiedz
  • 20
@Lake_Titikaka niestety polska domowa kuchnia to często przesolone i tłuste mięso, mięso i jeszcze raz mięso. Nie wiem czym ludzie się tak zachwycają. Lubię tak czasami zjeść ale niestety rzadko jakąś mama czy babcia naprawdę potrafi gotować.

Z resztą na wykopie nie inaczej, wystarczy popatrzeć na popularność wpisów hałabały, która gotuje podobne specjały.
  • Odpowiedz
@geuze:

to

Synonimem polskiej kuchni jest prlowska dieta kiedy był deficyt produktów i ludzie kombinowali i gotowali z tego co było. Ale dla osób z rodzin chłopskich i rolniczych to i tak było COŚ, bo przecież na wojnie i przed nią to oni na tych swoich wioskach przymierali głodem, więc taki mielony czy schabowy to był prawdziwy R A R Y T A S,
  • Odpowiedz
@akado:

moze byś sie odniósł do ogółu a nie #!$%@? sie do tego fragmentu. Tak czy inaczej sam przyznasz że #!$%@? tłustej śmietany do ogórków to nie zapewni ci raczej tłuszczów, których twój organizmów najbardziej potrzebuje xD
  • Odpowiedz