Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@?ście.

Zawsze gniję z #!$%@? smakoszy babcinego jedzenia co plują na każdą sieciówkę jedzeniową.

Ja #!$%@?ę, można mieć swoje preferencje, ale gnije z cyrku jaki #!$%@? chwaląc pod niebiosa te babcine wyroby. Przecież to synonim potraw z sierścią kota, bo żal sierściucha z blatu przegonić. Jedzenie zrobione z przeterminowanych składników, bo nieważne że składniki były po dacie już w sklepie, ważne że z promocji. No a nawet jakby chciała sprawdzić datę przydatności to i tak jej niedowidzi bo ostatni raz u okulisty była jeszcze za gierka. Do tego ta #!$%@? ilość przypraw, a szczególnie soli. Zupełnie jakby na jej języku było mniej aktywnych kubków smakowych niż różowych pasków na wykopie. A wszystko tłuste jak tylko się da. Taka mizeria na przykład. Wiecie ile kalori ma ogórek? 16 kcal na 100 gram. Brzmi zdrowo i odchudzająco? No to jeb, dodaje do tego śmietanę, oczywiście 18% ale jakby mogła to i 30% dodała. No i obowiązkowo sól. No ja rozumiem że podczas wojny trzeba było jeść tłusto, ale na boga wojna skończyła się 70 lat temu. Czy to ta słynna demencja starcza?

A teraz dla kontrastu: Jak bułka leży na opiekaczu pół godziny to ląduje w śmietniku, a wasza babka będzie odgrzewała te same kotlety 5 dni pod rząd, aż #!$%@? olej wyparuje z patelni xD, super zdrowe produkty xD

inb4 prezes mcdonalds polska

#fastfood #mcdonalds #pizza #kfc #gotujzwykopem #heheszki #zalesie #gorzkiezale #swieta
Lake_Titikaka - Ale mnie #!$%@?ście.


Zawsze gniję z #!$%@? smakoszy babcinego je...

źródło: comment_dng8YhSaq2QsPJVNPDaERyzFlbH7epWZ.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@Lake_Titikaka: Ale wiesz, to że Twoja używa jakiś starych składników i robi w #!$%@? tłuste żarło, to nie znaczy, że każdy ma tak samo? xD Traktuje jako bait, bo chyba nie można być tak #!$%@?, żeby takie wpisy produkować na serio, 2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
@Arrival: Tyje się nieporównywalnie mniej. Sam uwielbiam #!$%@?ć tłuste rzeczy (mm, masełko z śmietaną na jajku), jestem szczupły i umięśniony. Dziewczyna uwielbia #!$%@?ć zestaw pizza + hamburger z maka i męczy się z Chudakowską próbując zrzucić te durne kilogramy XD
  • Odpowiedz
@Lake_Titikaka: jedna moja babcia już długo nie żyje, druga prawie nie wstaje z łóżka (92 lata) ale matka idealnie sie w to wpisuje xD zawsze mnie woła do próbowania potraw "bo ona nie wie czy dobre" i jej doradzam ale jak powiem że coś nie tak to zaraz foch xD i popełnia te same błędy znowu. mówie nie kupuj jakiejśtam przyprawy bo to sam glutaminian a unikamy chyba nie? to
  • Odpowiedz
@Lake_Titikaka: odkąd moja babcia przekroczyła 80 lat i stawała się coraz bardziej niedołężna, zawsze gniłem trochę w środku, (a gdy był to z bratem) z brudnych naczyń w których babcia serwowała nam kawy czy herbaty. Naczynia były po prostu niedomyte, lub sztućce z resztkami zaschniętego jedzenia które podawała nam do stołu xD Babcia nic nie widziała, krótkowidz. Nie chcąc robić jej przykrości, zachowywaliśmy się normalnie, czasem trzeba było coś zeskrobać
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina jakoś moje babcie smażyly na smalcu albo na maśle klarowanym i nadal uważam, że jest lepsze niż olej kokosowy. Po prostu smaczniejsze i zdrowsze. Ten olej kokosowy wrzuca się teraz wszędzie razem z palmowym.
  • Odpowiedz
a #!$%@?ę, można mieć swoje preferencje, ale gnije z cyrku jaki #!$%@? chwaląc pod niebiosa te babcine wyroby. Przecież to synonim potraw z sierścią kota, bo żal sierściucha z blatu przegonić. Jedzenie zrobione z przeterminowanych składników, bo nieważne że składniki były po dacie już w sklepie, ważne że z promocji. No a nawet jakby chciała sprawdzić datę przydatności to i tak jej niedowidzi bo ostatni raz u okulisty była jeszcze za gierka.
  • Odpowiedz
@Lake_Titikaka: Fajnie Twoja babcia gotuje. Btw babcia mojego różowego to wypisz wymaluj to co mówisz. Jej jedzenie zagrazalo zdrowiu. Za to mój dziadek... Tak jak on gotował, i to najprostsze potrawy, to do tej pory jak jem zalewajke, placki ziemniaczane czy młodą kapustę, to wspominam z nostalgią.
Jak to w życiu, różnie bywa.
  • Odpowiedz
@tankowiec_lotus: oczywiście, że są inne potrawy. Generalnie polska kuchnia ma bardzo bogatą tradycję i mnóstwo pysznych dań - szczególnie jakichś regionalnych specjałów, ciast, dań z dziczyzny czy grzybów. Kaszanki i krupnioki, rolady, sękacze, kartacze, babki ziemniaczane, węgorze i inne ryby słodkowodne, ryby morskie, śledzie. Żurek i inne kwaśne zupy. Bogata tradycja piekarnicza...

Szkoda tylko, że najwięcej o tej kuchni i jej walorach opowiadają ludzie, którzy gotować nie potrafią, kuchnie innych
  • Odpowiedz