Wpis z mikrobloga

Przeszujac Youtube, jak i inne strony poświęcone alkoholom, jak je pić, czemu dodaje się do nich różne składnik, jak robić klasyczne koktajle, bardzo często łapie się za głowę słysząc i czytając brednie odnośnie tego tematu. Stąd moje pytanie: czy bylibyscie zainteresowani cyklem felietonow/filmów opowiadających o piciu alkoholi, jak i o podstawach miksolologii? Siedzę w tym temacie od dobrych kilku lat, poznałem najlepszych barmanów w Polsce, jak i ambasadorów niektórych marek, jestem propagatorem świadomego smakowania alkoholu, jak i koktajli. Dajcie znać czy bylibyscie zainteresowani czymś takim i jeśli tak to wpiszcie w komentarzach pytania, które najbardziej was interesują :)
#alkohol #pijzwykopem #gruparatowaniapoziomu
  • 100
Wiesz o tym, ze nie ma czegos takiego jak poprawna forma picia danego alkoholu? Kto ci takich bzdur nagadal, ze takie cos istnieje?


@Taidonk: Tak samo jak pizzę można podawać z ananasem, jabłkiem, nutellą, lodami, "hamburgerową" i tak dalej.
Ale jest kilka "klasycznych" odmian i są ludzie, którzy oprócz samego smaku cenią sobie również całą oprawę.

Tak jak martini: można pić z literatki, ale jednak jakoś lubię z kieliszka do martini
@xfin Przyklad z hawajska pizza wlasnie to pokazuje, ze ekstrema moga byc ok.
Dla jednych hawajska pizza to zajebisty gust, dla drugich cos nie do przyjecia.
Tak samo cola z whi sky. Czesc ludzi tylko taka pije, a dla czesci to nie do przyjecia.
I racje maja obie strony.
Wiec jak op zrobi filmik i powie ze poprawne picie whisky jest z cola to dla czesci beda to bzdury. I tak samo
@xfin ze ty lubisz martini z kieliszka to nie znaczy, ze jest to jedyna poprawna forma. Jak ja ci powiem, ze lepiej mi sie pije z pokala to chyba logiczne, ze dla mnie bardziej poprawna forma bedzie polaczenie pokal+ martini.
@Taidonk: Ale ja nie piję do gustów, tylko do oprawy i klasycznego serwowania potraw/napojów. Wyraźnie to podkreśliłem.
A to, że komuś coś bardziej pasuje/lepiej się je w ten czy inny sposób, to nie znaczy, że forma będzie bardziej poprawna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja po prostu lubię wiedzieć, jak coś jest serwowane klasycznie - i tak to spożywać.

@xfin No ale dalej to jest twoja indywidualna opinia, ze martini lepiej wyglada w kieliszku niz w pokalu. Moze sa grupy osob dla ktorych martini+kieliszek to to samo co dla neapolitana pizza+ananas, a martini+pokal to super oprawa.

Jest roznica miedzy klasycznie a poprawnie.
@Taidonk: wtrące się do tej ożywionej dyskusji - tak, istnieje coś takiego jak poprawne szkło do określonego typu alkoholu. Ma ono za zadanie wzmacniać wrażenia organoleptyczne podczas picia ww np. dbać o odpowiednia temperaturę, nabąbelkowanie, wydzielanie aromatów. Oczywiście, wszystko można wypić z kubka nescafe, ale warto wiedzieć, co mogłoby zwiększyć intensywność naszych doznań.
@Tryggvason: pierwsze pytanie - czy lubisz koniak, jeśli tak - to nie warto mieszać z niczym bardzo intensywnym, a z czymś, co podbije smak. Wydaje mi się, że mała popularność tego rodzaju koktajli wynika z wysokiej ceny koniaku - butelka czegoś dobrego kosztuje zwykle kilka stówek i przyjęło się, że koniaczek pijemy po jedzeniu do kawy (albo w kawie) na trawienie, więc najlepiej żeby byl nierozcieńczony.
Z koktajli mogę polecić klasyk