Wpis z mikrobloga

Przeszujac Youtube, jak i inne strony poświęcone alkoholom, jak je pić, czemu dodaje się do nich różne składnik, jak robić klasyczne koktajle, bardzo często łapie się za głowę słysząc i czytając brednie odnośnie tego tematu. Stąd moje pytanie: czy bylibyscie zainteresowani cyklem felietonow/filmów opowiadających o piciu alkoholi, jak i o podstawach miksolologii? Siedzę w tym temacie od dobrych kilku lat, poznałem najlepszych barmanów w Polsce, jak i ambasadorów niektórych marek, jestem propagatorem świadomego smakowania alkoholu, jak i koktajli. Dajcie znać czy bylibyscie zainteresowani czymś takim i jeśli tak to wpiszcie w komentarzach pytania, które najbardziej was interesują :)
#alkohol #pijzwykopem #gruparatowaniapoziomu
  • 100
@Cartman91: tylko gin najlepsze drinki z ginem ? Poza tym od jakiegoś czasy szukam wódki która by była łagodna i która nie wykręca mordki przy piciu szotów. Słyszałam ze ona istnieje, ale nie udało mi sie jej jeszcze znaleźć
@ebenso: taki protip odnośnie ginu.

Gin jest bardzo wdzięcznym alkoholem jeśli chodzi o infuzowanie różnymi ziołami, czy herbatami. Także najlepszy pomysł na gin to wybrać swoją ulubioną herbatkę/ziółko, zalać ginem, zostawić na 24h, odfiltrować części stałe i zmieszać sobie tak zainfuzowany gin z tonikiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam.

A co do wódki, która nie wykręca ryja to Baczewski.
@domsidomsi Masz rację, że względu na cenę, nie każdy decyduje się na kupno koniaku. Sam go pijam raz na jakiś czas. Pytam, bo kiedyś na kursie barmańskim promowali pewien koniak i poruszyli temat koktajli na jego bazie. Dlatego też jestem ciekaw co na to OP. Twoja propozycja brzmi ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mack_Lanegan infuzje ogólnie są zajebiste nie tylko na ginie jak chcesz to mogę spisać i podrzucić manual na własny syrop tonic'owy wlewasz około 25ml i z 100-150 wody o wiele lepsze niż sklepowy kinley czy shweppes
O kurczę, trochę się nie spodziewałem takiego odzewu przyznam szczerze. Do artykułu przy takiej publice widzę, że muszę się przygotować, a teraz pytania na szybko:

@framugabezdrzwi wbrew pozorom pytanie jest bardzo proste. Jeżeli smakuje Ci whisky z colą z biedronki i taki zestaw sprawia Ci radość, kiedy to pijesz, czemu ktoś miałby zabraniac Tobie to pić. Inna sprawa jest taka: porównaj smak whisky z colą oryginalna, oraz z colą z biedronki i
Wiesz o tym, ze nie ma czegos takiego jak poprawna forma picia danego alkoholu? Kto ci takich bzdur nagadal, ze takie cos istnieje?


@Taidonk: wyobrażasz sobie, że zamawiasz w barze czystą a oni podają ci ciepłą?