Wpis z mikrobloga

Mój młody kuzyn, lat 13, od ponad roku męczy rodziców o komputer do grania. Ma starego laptopa, ale do gier się nie nadaje.

Nie przelewa się tam u nich, ale uzbierali 1200 zł na jakiś biedakomputer.

Zainspirowany filmem z kanału dobreprogramy na youtube, powiedziałem żeby mi dali 400 zł, a ja im załatwię dobrą maszynę.

No i teraz kuzyn od Zająca dostanie kompa, który wyciąga ok. 50 fps na ultra w Wiedźminie 3, którego skompletowałem za ok. 850 zł.

Specjalnie wszystkie bebechy wrzuciłem do mojej starej, beżowej obudowy, żeby myślał, że daję mu swojego starego złoma XDD

Części, jakby ktoś pytał, to GTX 770 wyrwany za 400 zł na OLX, 8 gb ram i i5-3570 z płytą główną za 350 zł. Dysk 500 gb został mi stary po upgrejdzie mojego kompa, więc jest za darmo.

Młody się nieźle zdziwi, jak zobaczy na "starym złomie" zainstalowanego i chodzącego płynnie Wiedźmina 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#czujedobrzeczlowiek #pcmasterrace #chwalesie #gry #cebuladeals #oswiadczenie
  • 213
to jets tylko 208 zlotych miesiecznie, jak masz telewizor lodowke pralke plyte indukcyjna i pcta to nie jest to zadna wielka kwota, moj wujek ma stolarnie kolo domu (sam w niej robi) i miesiecznie wychodzi mu 1k za prad to o czym ty gadasz majac gospodarstwo 2,5k to mogli by za 2 miesiace placic xD rocznie to jak za darmo


@Sweet_acc_pr0sa: Lodówka ciągnie 150-200 zł rocznie. Telewizor 50 cali jakieś 150
podziwiam to jakies 50 zlotych miesiecznie, czyli zuzywasz mniej pradu niz mja 84 letnia babcia ktora uzywa go tylko do lodowki prania i zarowek podziwiam, twooj komputer musi chodzic na chomiki nie? XD


@Sweet_acc_pr0sa: Nie, chodzi na prąd. Po prostu jedynym stałym poborcą prądu jest u mnie w mieszkaniu lodówka klasy A++ i żarówki energooszczędne. Przez długi czas używałem słabego kompa z niskim poborem i robiłem pranie 5 razy w miesiącu,
to teraz mu naściągaj gier


@Marek_Kodrat: Wgrałem mu Wiedźmina 3, Far Cry 3 i parę gier indie typu Factorio.

Sam ma już swoich gier nakupowanych, czy to z CD-Action, czy na promocji na Steamie, bo wiedział, że kompa jakiegoś w tym roku dostanie od rodziców, to już gry zbierał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyle, że spodziewał się go dostać na święta Bożego Narodzenia, a nie teraz.