Wpis z mikrobloga

Wyrwał mi się kontakt ze ściany, więc wyłączyłem bezpiecznik, naprawiłem kontakt i włączyłem bezpiecznik z powrotem. Robiłem to pierwszy raz w życiu tak w ogóle. Wygląda na to, że zabiłem tą akcją mikrofalówkę.

Pytanie: czy podłączenie bezpiecznika generuje większy skok napięcia i tym samym szkodzi urządzeniom bardziej, niż zwykłe włożenie wtyczki do prądu? Tak na przyszłość powinienem odłączyć wszystkie urządzenia (łącznie z lodówką) przez włączeniem "korka"?
#elektryka #elektronika #prad
  • 9
@koostosh: Raczej wszystko przebiegło zgodnie z planem. Kontakt działa, żadne inne urządzenie się nie buntuje. Z tego co sprawdziłem w internecie to zepsuł się bezpiecznik od magnetronu, bo mikrofala zachowuje się normalnie, ale nie grzeje. Więc może to przypadek niezwiązany z naprawą kontaktu, chociaż wczoraj jeszcze wszystko było z nią w porządku, a dziś po naprawie kontaktu już nie.
@CamelCase: Moja mikrofala (Samsung) czasem też ma fochy i przestaje grzać choć wygląda jakby działała - pomaga jej właśnie wyłączenie korka i załączenie ponownie ;P (wtyczka jest za nią w szafie i musiałbym mikrofalę wykręcić żeby wtyczkę odpinać - więc korek szybciej ;) ). Spróbuj ją tak resetnąć i może się naprawi.