Wpis z mikrobloga

Problem aborcji dziecka poczętego w wyniku gwałtu jest traktowany zbyt emocjonalnie.
Z tego co wiem, prawo nie powinno się kierować emocjami. Dlaczego dziecko ma ponosić karę za zło swojego ojca?
Nie mówcie mi że płód to nie człowiek, bo co czyni człowieka człowiekiem? Ateizm nie nadaje człowiekowi żadnej godności, dlatego w jego świetle "nie zabijaj" jest tylko grzecznością.

Dlaczego niewinne dziecko ma ponosić 100 kroć surowszą kare niż winny ojciec?
Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem babskich, histerycznych uczuć. Prawo nie może się na nich opierać.

#przemyslenia #filozofia #prawo #aborcja #bialyprotest
  • 201
@martwy_kotek: nie płakaj, i tak cie nie wysłucham.
HURR DURR JESTEM PRAFDZIFYM FILOSOFEM, PACZCIE NA MOJOM ELOKFENCJE. KLĘKAJCIE, KURŁAAA.

@biblee: kobieta, jak sama nazwa wskazuje jest kobietą, nie człowiekiem? Tak? Dobrze?

@biliard: a eutanazje to na warzywie?
Ja tam uważam że nauka która nie stanowi o niczyim człowieczeństwie, bo zajmujsie się czym innym, nie powinna służyć do wyrokowania o czyimś prawie do życia lub przeznaczeniu do utylizacji.

@srogie_ciasteczko:
@neilran: Problem z durnym zakazem aborcji jest taki, że wymusza na kobiecie donoszenie ciąży, na czym traci siły, możliwe też że i zdrowie (od wypadających zębów po różnej maści choroby poporodowe czy rozstępy, których nie da się usunąć), a nic z tego nie ma w momencie, jeśli po prostu tej ciąży nosić nie chce (niech państwo płaci za to gruby hajs, a potem niech zamiast rozdawać 500+, to niech finansuje w
@biliard: Uważam, że esencją człowieczeństwa jest unikalna świadomość ludzka. Czym bylibyśmy bez niej? Zaledwie żywym mięsem, które jest niczym pozornie funkcjonalne, wciąż oddychające i pulsujące ciało po śmierci mózgowej, podłączone do respiratora.
Wbrew powszechnym mniemaniom nauka może powiedzieć dużo o naszej niepospolitej umiejętności uprzytamniania sobie siebie oraz świata. I bynajmniej nie sugeruję tu neurologii, ale także (a może przede wszystkim) fenomenologię, która przecież z egzystencjalizmem była i jest za pan brat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@neilran: no najgorsi są ateiści. W Biblii jasno stoi, jak traktować i bić niewolników, nigdzie nie zakazuje, a te zasrane ateisty wprowadziły jakieś prawa przeciw niewolnictwu... Jeszcze kobiety na równi z mężczyznami chcą stawiać... Koranu nie czytali czy co? Przecież wiadomo, że jedyna słuszna moralność, to taka z ksiąg pisanych przez niedouczonych pastuchów 2 lat temu!
Smieszy mnie to ze faceci chca ustalic prawo ktore nawet ich nie bedzie obowiązywało ;) nie on przezyje traume zwiazana z gwaltem, nie on przez 9 miesiecy bedzie nosil dziecko gwalciciela w brzuchu i nie on bedzie patrzyl na niego i przypominal sobie swojego kata.

Czyli jak zamezna kobieta z trojka swoich dzieci z normalnej, kochajacej aie rodziny zostanie zgwalcona, to prawo bedzie regulowalo to, ze musi to dziecko urodzic? I co,
@neilran: Nie ma znaczenia czy prawo do nietykalności cielesnej jest naruszane przez osobę świadomą, częściowo świadomą, czy nieświadomą. Ani tez czy robi to ona z własnej woli czy nie.

Jak to to sobie wyobrażasz, że masz poświęcać swoje prawo, bo ktoś je narusza nie z własnej woli? Wyobraź sobie, że jakiś człowiek musi ci obciąć palec, bo psychopata grozi, że go zabije - czyli robi to nie z własnej woli -
@neilran > gdybym znalazł odpowiednią to bym adoptował, pierw jedno żeby sprawdzić czy jestem odpowiedzialnym człowiekiem
A jak by się okazało, że nie jesteś odpowiedzialny to oddał byś do domu dziecka? To gorsze od aborcji