Wpis z mikrobloga

Problem aborcji dziecka poczętego w wyniku gwałtu jest traktowany zbyt emocjonalnie.
Z tego co wiem, prawo nie powinno się kierować emocjami. Dlaczego dziecko ma ponosić karę za zło swojego ojca?
Nie mówcie mi że płód to nie człowiek, bo co czyni człowieka człowiekiem? Ateizm nie nadaje człowiekowi żadnej godności, dlatego w jego świetle "nie zabijaj" jest tylko grzecznością.

Dlaczego niewinne dziecko ma ponosić 100 kroć surowszą kare niż winny ojciec?
Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem babskich, histerycznych uczuć. Prawo nie może się na nich opierać.

#przemyslenia #filozofia #prawo #aborcja #bialyprotest
  • 201
Dlaczego dziecko ma ponosić karę za zło swojego ojca?


@neilran: a dlaczego zgwałcona kobieta ma ponosić kolejną karę za to co jej się przydarzyło?

To właśnie katolicyzm nie nadaje kobiecie żadnej godności. Zostałaś zgwałcona? Musisz urodzić dziecko sprawcy gwałtu! Dziecko urodzi się bez mózgu albo z takimi wadami że przeżyje kilka minut/tygodni w niewyobrażalnym cierpieniu, a potem umrze? Musisz urodzić i patrzeć na agonię własnego dziecka!

Dlaczego kobieta ma ponosić karę
@Jade: no kurła, odkryłeś przede mną ameryke, że ortografia to moja słabość. Ale czy to mnie odziera z rozumu i prawda do swojego zdania? xD

@rudy2007: gdybym znalazł odpowiednią to bym adoptował, pierw jedno żeby sprawdzić czy jestem odpowiedzialnym człowiekiem.

@Czarny_Kot_: logika psychopaty, "ja jej nie chciałem zabić, ale stanęła mi na drodze".