Wpis z mikrobloga

Zadanie rekrutacyjne no. 2 - https://notehub.org/r6blk
Poziom juniorski, technologia dowolna #backend #webdev. Tym razem nieco podnosimy poziom. Rekomendowany czas: 2 dni.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.
Zachęcam do nadsyłania zadań na pw! Pomoże to nam zbudować większą bazę wiedzy :)

Poprzednie zadania:
1. https://notehub.org/9pk10
---------------------
#rekrutacjepstrg - tag z zadaniami rekrutacyjnymi wzorowanymi na realnych zadaniach od polskich firm.
#programowanie
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przecież to nawet studenci z palcem w dupie napiszą


@AwizisieAkat: Akurat oni pewnie najszybciej sobie z tym poradzą, bo na algorytmach ich gnębią m.in. z grafów. Jak ktoś grafów nie widział przez 10 lat, to będę pod wrażeniem, że w ogóle pamięta o ich istnieniu :D.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: Mi zajęło to dwa dni, na rozmowie też dowiedziałem się, że zadanie było planowane na około 2 dni. Caching i baza nosql to kolejny dzień pracy. Ale jakbym pisał to w Cpp to pewnie w tydzień bym się nie wyrobił.
  • Odpowiedz
Poziom juniorski


@pstrg: Chyba #!$%@? w firmie gdzie jest 100 chętnych na jedno miejsce :D. O jakby u nas juniorzy swobodnie rozwiązywali takie zadania... ech... marzenia :D.
  • Odpowiedz
@idiot: No nie wiem, nie rozumiem oburzenia o ten poziom xD Przecież to zwykłe dodanie rekordu do bazy i algorytm, który piszą gimnazjaliści na konkursach informatycznych.
  • Odpowiedz
@pstrg: Nie no, spoko, ja wiem że to zadanie to nie żadne czary, ale nijak ma się to do rynku. Akurat ostatnio byłem na bieżąco z ogłoszeniami na juniora (pomagałem znajomemu ogarnąć podstawy webdevu) i za #!$%@? nie idzie mi w parze ten poziom z wymaganiami jakie widziałem w ogłoszeniach. OK, kilka lat minęło od kiedy szukałem pracy jako junior i trafiły mi się takie zadania:
- formularz (name, email),
  • Odpowiedz
@pstrg: ktoś Ci z pracy taski daje a Ty wykorzystujesz to jako swój kod? ( )

Mnie tak też oszukano. Zgłosił się rekruter. Zrobiłem taska w dwa dni i cisza. Zadzwoniłem do firmy i się okazało że oni nic nie wiedzą o rekrutacji... Ciekawe czy jakieś konsekwencje wyciągnęli wobec tego gnojka.
  • Odpowiedz
@pstrg: BFS? Tylko żeby zrobić go fajnie to pewnie potrzebowałbym trochę więcej niż 2 dni. Trzeba by przechowywać jakąś mapę odwiedzonych już wierzchołków wraz z długościami.
  • Odpowiedz
@bartowsky: BFS :) Mapa odwiedzonych wierzchołków u mnie była po prostu arrayem nazw miast. Co do czasu to chyba mocno zależne jest to od technologii. W phytonie taki algorytm to jeden dzień, w cpp pewnie o wiele więcej :P
  • Odpowiedz
@wafel93: gdybyśmy mieli podane czasy przejazdu między miastem A i B i szukali najszybszej trasy to wtedy Djikstra. Tu liczy się dla nas tylko ilość przesiadek więc można użyć optymalniejszego algorytmu :)
  • Odpowiedz