Wpis z mikrobloga

Jest zablokowane, to oczywiste. Wszystko widać.


@Bunch: ale nie jest ZABLOKOWANE bo gwarantuję ci że ja bym na nim usiadł bez najmniejszego problemu i kręcenia afery gdybym chciał, podobnie zrobiłby każdy pasażer tego tramwaju i innych tramwajów wszystkich miast świata, tylko tobie się coś ubzdurało że jest ZABLOKOWANE I TO CAPSLOCKIEM

sam nie siadam bo zwykle jeżdżę na trasach <30min i mam dość siedzenia w robocie ale często widzę jak ktoś
podchodzę wtedy i mówię przepraszam, ale nie mam na to najmniejszej ochoty, nie lubię wchodzić z takimi bambusami w interakcję.


@lololo: komunikacja miejska nie jest dla ciebie ziomuś jeżeli jest dla ciebie jakąś ujmą powiedzieć "przepraszam" żeby ktoś się przesunął o 10cm. jak chcesz ograniczyć do minimum interakcje z ludźmi w tramwaju to możesz też bez słowa szturchać ich łokciem, to też zadziała.

stoje sobie w tramwaju staję tak żeby nie
@Sirion: Szkoda, że nie chcesz być miłym dla innych ludzi. W ten sposób wszystkim żyłoby się lepiej. Na przykład w Niemczech to normalne, że ludzie nie stoją w przejściu i tworzą, jak to napisałeś korytarze do wolnych miejsc.
@BalonowyBalon: hahah ja się na wolne miejsca nie ślinię i wyraźnie napisałam że mówię przepraszam, jeżeli mam ochotę usiąść, jak chcesz dyskutować to zabłyśnij czymś mądrzejszym.
Ujmą to jest dla mnie przepychać się i szturchać kogoś.
Pewnie jesteś pokroju ludzi, którzy nie reagowali jak pan w Lublinie osunął się w autobusie...? nieświadomy otaczającej go sytuacji... ta... na pewno...

Najlepiej jest jak jest ścisk, ludzie chcą wsiąść do autobusu, ale jaśnie państwo
@Miscellaneous: a Ty co, zgrywasz ważniaka, bo umiesz podejść i zająć wolne miejsce w autobusie? No to niezłe osiągnięcie, brawo. Możesz tu przyszpanować :) I poobrażać kogoś mimo, że nie masz pojęcia czy odezwał się czy nie, a pewnie z tym nie ma żadnego problemu (bo powiem Ci w tajemnicy że nie jest to zbyt duże osiągnięcie, tylko się nie mazgaj). On ma problem z tym że ludzie zachowują się samolubnie
@lololo
NASTĘPNYM RAZEM JAK ZOBACZYSZ TAKIEGO ZŁOCZYŃCE CO ZABLOKOWAŁ MIEJSCE TO DOKONAJ ZATRZYMANIA OBYWATELSKIEGO I ZAWIEŹĆ JĄ PROSTO NA KOMENDĘ OD RAZU ZAWIASY DOSTANIE I BAN NA MPK

niby mówisz że to nie jest duże osiągnięcie usiąść na takim miejscu ale hurr durr ZABLOKOWAŁA MIEJSCE
MIEJSCE JEST ZABLOKOWANE LUDZIE USIĄŚĆ NIE MOGĄ I MUSZĄ STAĆ... a za chwile piszesz że nie ma żadnego problemu żeby jednak usiąść, to się zdecyduj w końcu
B.....n - @lololo 
NASTĘPNYM RAZEM JAK ZOBACZYSZ TAKIEGO ZŁOCZYŃCE CO ZABLOKOWAŁ MIE...

źródło: comment_1zFmu7CE0SPFXBL8jYkvi5dAj6wTDYbF.jpg

Pobierz
@BalonowyBalon: A mnie w Niemczech, gdy stałem w przejściu w autobusie zwrócono od razu uwagę, żebym tak nie robił. Naprawdę, nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie nie są w stanie wykrzesać z siebie odrobiny życzliwości i nie zajmować miejsc w przejściu, tak aby wszystkim żyło się lepiej. Nie wymaga to, tak jak piszesz, jakiegoś ogromnego wysiłku, tylko trochę empatii.
@BalonowyBalon:
Widzę że masz problem ze zrozumieniem prostej rzeczy.
Nie jest problemem przeprosić kogoś i usiąść. (Tak samo nie jest problemem wnieść zakupy na 3 piętro po schodach, mimo że obok jest winda)
O wiele przyjemniej jest po prostu usiąść. (i tu od razu dodam, że również: nie przeciskać się przez osobę siedzącą z brzegu, wejść do autobusu, a nie musieć czekać na następny)

Jest problemem, że naokoło jest tyle samolubnych
@Miscellaneous: ja też tego nie lubię. a problem jest, np widać to po tym, jak reagujecie na propozycję zachowania się życzliwie i empatycznie :) i to jest jeden z tego typu problemów, o innych też wspominałam w komentarzach.

Np. przez tego typu egoizm niektórzy nie mogą dojechać rano do pracy/szkoły. Mimo że zapłacili za transport. (mówię tu o samolubach ktorzy nie raczą dupy przesunąć tak żeby więcej osób mogło wsiąść do
O wiele przyjemniej jest po prostu usiąść. (i tu od razu dodam, że również: nie przeciskać się przez osobę siedzącą z brzegu, wejść do autobusu, a nie musieć czekać na następny)


@lololo: o wiele przyjemniej jest jechać tramwajem gdzie stulejarze boją się odezwać i masz święty spokój, mogą ewentualnie wylewać swoje żale anonimowo w internecie bo gdyby odezwali się tramwaju z takimi mądrościami to efekt byłby taki sam z resztą jak