Wpis z mikrobloga

Jeśli kochacie opery kosmiczne i szukacie nowego serialu na wieczór, to gorąco polecam The Expanse. Nie mogę uwierzyć, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałam.

Fabuła opiera się na realiach, w których ludzkość skolonizowała Marsa oraz znajdujący się za nim pas asteroid. Serial pozwala nam poznać specyfikę ukształtowanych w takich warunkach populacji i wynikające z tego rozwoju problemy w sferze ekonomicznej, politycznej oraz społecznej. Uważam, że kwestie te są przedstawione w sposób przemyślany i inteligentny, tak samo jak wszelkie zagadnienia związane z funkcjonowaniem technologii oraz przejawami praw fizyki w tak odmiennych środowiskach.

Serial bowiem zbiera pozytywne recenzje także wśród naukowców, chwalących realizm i zachowaną przez twórców konsekwencję. Trzeba zaznaczyć, że pieczę nad tym trzymają konsultanci naukowi, którzy ewidentnie wykonują dobrą robotę. Nie widzę tu taniego efekciarstwa, a mimo to efekty specjalne są przepiękne i w połączeniu z montażem tworzą prawdziwą ucztę dla oka.

Muszę przyznać uczciwie, że moje rekomendacje są sporo na wyrost, bo obejrzałam dopiero 5 odcinków - ale jestem oczarowana od samego początku. Mój ojciec pochłonął dwa sezony w kilka dni i mówi, że dalej robi się tylko lepiej, a w tej kwestii to ja ufam mojemu padre. Także siadać i oglądać :)

#seriale #theexpanse #scifi #sciencefiction #netflix
Pobierz misjaratunkowa - Jeśli kochacie opery kosmiczne i szukacie nowego serialu na wieczór,...
źródło: comment_hlvyyraCLQ6fsKHDgC1HyiARVhb4hPNT.jpg
  • 41