Wpis z mikrobloga

Wszystkie Grażynki dziś czują się w obowiązku hejtować polskie wydanie Vogue, a ja uważam, że jest to naprawdę świetne zdjęcie. Kawał polskiej historii, kultury i duży kaliber postsowieckiej nadal aktywnej mentalności. Krzywy, niedbały kadr autorstwa Juergena Tellera (znak rozpoznawczy jego prac).
#vogue #modadamska #modameska #fotografia #takaprawda #oswiadczenie
Pobierz anonimek123456 - Wszystkie Grażynki dziś czują się w obowiązku hejtować polskie wydan...
źródło: comment_3XVzLsDebTOHiBGM2U8yfXMVJHyrOPrA.jpg
  • 70
@yahoomlody: Na zachodzie reklamodawcy bardzo często (np. takie Burberry) wykupują na reklamę 10 rozkładówek. I na tych 10 rozkładówkach przedstawiają swoje produkty w postaci zajebistej sesji zdjęciowej, która jest integralną częścią magazynu. W Polsce to wygląda inaczej - firma od kremów kupuje jedną stronę i tam sra packshotami i milionem informacji co ten krem robi i za ile. Na zachodzie reklamy w takich magazynach traktowane są jako sztuka, którą robią najlepsi
@Caccutas: na malarstwie sie nie znam. Kurczak dla mnie wyglada jak obraz Picassa. To zdjecie z okladki wyglada jakby Jan Kowalski Photography zaplacil modelkom za sesje, ale ani nie umial ich ustawic (ktos gdzies wyzej juz napisal, ze wygladaja jak manekiny), ani zrobic prostego kadru, ani obrobic.
Tak, pewnie taki byl "zamysl artystyczny". Tylko ze wyszla kupa, a nie porzadna fotografia. Ale ty sie bedziesz podniecac, bo "lamie zasady". Zasady tez
@m_bielawski: nie podniecam się zdjęciem ( choć przyznam, że podoba mi się ), tylko irytuje mnie powszechne na wykopie podejscie, że jeżeli coś odbiega od ogólnie przyjętych kanonów piekna, to znaczy że jest #!$%@?ą. Wystarczy pokazać kwadrat Malewicza, aby rozkręcić walkę o to, co jest sztuką, anco nią nie jest. Dla wykopków sztuką jest tylko hiperrealizm i nie ma miejsca na eksperymenty.
@Caccutas: Dokładnie takie samo samo zdanie jak ty ma autor zdjęcia:

Jaka jest twoja definicja piękna?

Mówiąc szczerze, to nie mam żadnej. Ale wiem, dlaczego mnie o to pytasz. Ludzie często zadają mi to pytanie, chyba dlatego, że moje zdjęcia są inne. A ja nigdy nie znajduję na to właściwej odpowiedzi. Dla mnie wszystko jest piękne. Podobnie, jak nie mam pojęcia, czym jest doskonałość i jego przeciwieństwo. Czym może być perfekcja?
@anonimek123456: ta okładka jest mdła. Serio. Pokazano szarzyzne tego pięknego kraju. Malgosia Bela - przepiękna modelka, tutaj wygląda na karaczana, w stylu czarnego kermita. I jak bardzo ktoś będzie krzyczał, że jest to piękne, profesjonalne, bo sztuka, to niestety nikt mnie nie przekona. Mdła okładka bez wyrazu, byle zrobić szum. A czy Vogue potrzebuje takiego rozgłosu?
I...wśród innych ta okładka zostanie szybciutko zapomniana. Oby
@FeatherFive: no, tylko że to zdjęcie jest już tak do bolu akademickie, że jest po prostu odtwórcze. Odpowiednikiem tego nurtu w kinie jest tak zwane kino stylu zerowego, Hollywood i reżyserzy, o których za 10lat nikt nie będzie pamiętał, tak jak o fotografach robiących taki zdjęcia jak to, które zamieściłeś. Przedstawiciele zachowawczych trendów są zapominani, bo nic nowego nie wnoszą. Sam fakt, że dyskusja tak bardzo rozgorzała świadczy o sile wydźwięku