Wpis z mikrobloga

Wszystkie Grażynki dziś czują się w obowiązku hejtować polskie wydanie Vogue, a ja uważam, że jest to naprawdę świetne zdjęcie. Kawał polskiej historii, kultury i duży kaliber postsowieckiej nadal aktywnej mentalności. Krzywy, niedbały kadr autorstwa Juergena Tellera (znak rozpoznawczy jego prac).
#vogue #modadamska #modameska #fotografia #takaprawda #oswiadczenie
anonimek123456 - Wszystkie Grażynki dziś czują się w obowiązku hejtować polskie wydan...

źródło: comment_3XVzLsDebTOHiBGM2U8yfXMVJHyrOPrA.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krzywy, niedbały kadr autorstwa Juergena Tellera (znak rozpoznawczy jego prac).

Rozumiem, że wyznacznikiem "niechujni" jest robienie zawsze tylko prostych kadrów? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?


@anonimek123456: bo sama napisałaś że kadr jest niedbały.

1. «niedbający o coś, wykonujący
  • Odpowiedz
@anonimek123456: dla mnie ta okładka wyglada jak z fanpejdza slavorum albo squatting slavs in tracksuits a nie z vogue. Vogue to ma być klasa, ma tworzyć kanony i dyktować trendy. Ma być poprostu piękny, okładka ma zachwycać a nie wyglądać jak z jakiegoś niszowego magazynu alternatywnego czy właśnie słowiańskiego fanpejdza
  • Odpowiedz
@anonimek123456: może i paryska centrala coś tam wie, ale jeśli polska edycja miałaby spełniać międzynarodowe standardy vogue, gdzie słowo "vogue" jest już przymiotnikiem okreslajacym esencję klasy, mody, trendów i gracji czyli tego, jak wyglada typowa czytelnicza magazynu. A teraz biorąc pod uwagę ze zagraniczne edycje czasami czytam i chciałabym przeczytać polska edycje to totalnie do mnie to nie trafia jako do potencjalnego klienta. A jeśli chodzi o magazyny modowe to
kamalay - @anonimek123456: może i paryska centrala coś tam wie, ale jeśli polska edyc...

źródło: comment_eH91BX8NlSoA4h4SQSt0l1LKd8c8gRhC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamalay: Najlepszym dowodem tego, że ta okładka jest dobra świadczy to, że dzisiaj każdy ma obowiązek się o nie wypowiedzieć. Pierwszy screen - bełkot. Drugi z Freestyle - też im się nie podoba ALE. No właśnie, pojawia się "ale". A tym "ale" jest już próba analizy tego zdjęcia w kontekście tytułu, historycznej naleciałości i codzienności w kraju, w którym Vogue się pojawia. I szanuję ich za to jak p------n, bo
  • Odpowiedz
@anonimek123456: z tą analizą kto czemu kupi masz 100% rację, ale czy Ty widzisz Polskę w ten sposób? Bo ja całkowicie nie, mam też wrażenie właśnie po tej okładce, że Bela i Rubik mają w głowach dokładnie taki postsowiecki obraz Polski w głowie, może przez to ze tu już nie mieszkają. Ja stronię od polityki jak tylko mogę, a z tej okładki już jej dużo wyczuwam. Dlatego tez mogę się
  • Odpowiedz
co nie wywołuje tak mieszanych uczuć, skoro ten numer ludzie kupią i tak?


@kamalay: Bo o tej okładce dodatkowo będzie się rozmawiało pod kątem kontrowersji. Gdyby pojawiła się na niej np. Szulim albo Herbuś w kolejnym nudnym portrecie, to... No właśnie. Nie działoby się to co się dzieje dzisiaj. Tzn. były by również komentarze, że jest g------a, ale nic poza tym. A dzisiaj fajne jest to, że zaczęła się jakaś
  • Odpowiedz
Najlepszym dowodem tego, że ta okładka jest dobra świadczy to, że dzisiaj każdy ma obowiązek się o nie wypowiedzieć.


@anonimek123456: To świadczy tylko o tym, że jest kontrowersyjna. Sama jestem fotografem i boli mnie strasznie ten pochylony PKiN (,) Pomysł na sesję ciekawy, tylko to wykonanie...
  • Odpowiedz
  • 0
postsowieckiej nadal aktywnej mentalności.

@anonimek123456
NIEEEEEE! NIEEEE!!! Polska wstała z kolan - na miłość boską. Jaka postsowiecka? Jesteśmy jednocześnie awangardą i sumieniem Europy, a może i świata.
  • Odpowiedz