Wpis z mikrobloga

ostatnio był wykop o tym, w polsce, zarabiamy najmniej, i jeszcze nie raz produkty mamy drozsze niż na zachodzie, mój kraj taki piękny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Techies: Trochę #!$%@? :p Jest na pewno dużo takich sytuacji jak ta z Costą, gdzie u nas jest traktowana jako produkt premium, a w UK jako zwykła kawiarnia i mamy drożej przy niższych zarobkach. Pomimo jednak tego, jeśli chodzi o
TulipanowyPostumentMelodii - > ostatnio był wykop o tym, w polsce, zarabiamy najmniej...

źródło: comment_HNrBIaqxPLDVn8Iv4QJChwNeC9mV1ESJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@benzdriver: Trochę przesadzasz, ludzie żyjący na średnim poziomie pracują za jakieś £4-6/h w Polsce, a kawa w dobrej kawiarni kosztuje jakieś 8zł. Czyli trochę ponad £1.6 Czyli jak ktoś ma średnią pracę może spokojnie kupić za godzinę pracy 4 kawy w dobrej kawiarni. To, że Starbucks jest taki drogi to kwestia tego, że mogą sobie narzucić taką marzę bo ludzie i tak kupią, to jest "towar luksusowy".
  • Odpowiedz
@Techies: No ale podajesz mi jeden przykład. Ja ci mogę powiedzieć żebyś kupił w UK 1l mleka za 2zł czy paczkę papierosów za 15zł i możemy się tak przegadywać. Wykres, który pokazałem jest na bazie cen grup spożywczych, które składają się na 23% wydatków gospodarstw domowych :p

Table 1 shows the PLIs for four important groups: food, non-alcoholic beverages, alcoholic beverages and tobacco. These groups represent on average 16%, 2%, 2%
  • Odpowiedz
@Dork:

anglia

byle robol z magazynu zarabiajacy najnizsza moze sobie kupic kawe w starbucksie na luzie

p*lska

kawa w starbubksie to luksus i material do afiszowania sie w internecie, bo kawa kosztuje wiecej niz spora czesc polakow zarabia na godzine, a nawet dwie godziny

daje do myslenia
  • Odpowiedz
@Techies: czyli jak ktoś liczy że zarabiamy załóżmy 3x mniej od niemca, to porownujac ceny produktow okazuje sie ze tak na prawde to 4x mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz