Wpis z mikrobloga

Nie lubię poruszać tematów politycznych na tagu o Indonezji ale to jest serio smutne. Czekałem na żonę i zagadał do mnie kierowca ubera. Wyglądało to tak:

k: Darimana Pak? (skąd Pan jest?)
ja: Polandia, Eropa
k: Ooo Polandia! Banyak skinhead ya? (Polska! Dużo skinheadów, co?)

Najczęściej Indonezyjczycy słysząc Polandia kojarzą ten kraj z piłkarzami, siatkarzami i Wałęsą, niektórzy kojarzą nawet Dudę. Dopiero w ostatnim czasie wzrosła częstotliwość pytań o Auschwitz i relacje z innymi europejskimi krajami.

#indonezja #azja #coolstory #polityka #neuropa #sennajawie <--- mój tag o życiu w Indonezji
w.....a - Nie lubię poruszać tematów politycznych na tagu o Indonezji ale to jest ser...

źródło: comment_xukQChheOh9lgRcGHY2qtS2RKPs4KUgS.jpg

Pobierz
  • 36
@kotbehemoth: Indonezja zawsze miała kiepską opinię. Wystarczy porównać ilość turystów w Singapurze, Bangkoku i Dżakarcie i od razu widać że ta ostatnia nie cieszy się popularnością i większość obcokrajowców omija ją szerokim łukiem. Indonezyjczycy doskonale zdają sobie sprawę ze złej opini jaka na nich ciąży.

Tymczasem Polska do tej pory kojarzyła się pozytywnie. Wałęsę, Lewandowskiego Chopina, Kopernika i Marię Curie zna prawie każdy i wszyscy wiedzą, że pochodzą oni z Polski,
@Hetman11: 500 lat kolonializmu, gdzie Holendrzy grzali ich równo batami po plecach i potrafil zamordować po kilkuset w ciągu jednego dnia za nieposłuszeństwo, potem okupacja Japońska i nieludzkie eksperymenty na tutejszej ludności, potem komunizm i prawie milion ofiar śmiertelnych w wojnie domowej w 1965, w końcu terroryzm, który też przyniósł masę ofiar w tym kraju.
Indonezyjczycy są bardzo wyczuleni na wszelkie radykalizmy i informacje o odradzających się ruchach nazistowskich/komunistycznych budzą tu
@Hetman11: Z USA bywa w kratkę, Bush był nielubiany za rozpoczęcie wojny w Iraku i Afganistanie, wielu uważa że 9/11 to prowokacja CIA, Barack Obama spędził dzieciństwo w Dżakarcie i za jego kadencji USA cieszyło się bardzo dużą sympatią, za Trumpa poparcie znów spadło za anty-islamskie wypowiedzi, uznanie stolicy Izraela i zamieszanie z próbą nałożenia wysokiego cła na olej palmowy w usa, którego Indonezja jest największym producentem na świecie. Zostało to