Wpis z mikrobloga

Nie lubię poruszać tematów politycznych na tagu o Indonezji ale to jest serio smutne. Czekałem na żonę i zagadał do mnie kierowca ubera. Wyglądało to tak:

k: Darimana Pak? (skąd Pan jest?)
ja: Polandia, Eropa
k: Ooo Polandia! Banyak skinhead ya? (Polska! Dużo skinheadów, co?)

Najczęściej Indonezyjczycy słysząc Polandia kojarzą ten kraj z piłkarzami, siatkarzami i Wałęsą, niektórzy kojarzą nawet Dudę. Dopiero w ostatnim czasie wzrosła częstotliwość pytań o Auschwitz i relacje z innymi europejskimi krajami.

#indonezja #azja #coolstory #polityka #neuropa #sennajawie <--- mój tag o życiu w Indonezji
w.....a - Nie lubię poruszać tematów politycznych na tagu o Indonezji ale to jest ser...

źródło: comment_xukQChheOh9lgRcGHY2qtS2RKPs4KUgS.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vigil: To zupełnie to samo gdy zachodnie media piszą o terroryzmie w Indonezji. 2 idiotów położyło b---ę w Dżakarcie, w 300 milionowym kraju to promil promila promila ale dwie osoby wystarczą by zepsuć opinię całemu krajowi.
  • Odpowiedz
@MKULTRA: Ale to co wkleiłeś to film z Tajlandii - na początku są napisy w języku tajskim, potem podpis "Bangkok pop" i jeszcze białe tablice rejestracyjne na samochodach, w Indonezji są czarne. A obejrzałem tylko pierwsze 30 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: ale bzdury wypisujesz, w tej indonezji to chyba sami skinheadzi, skoro lubią tak ten temat, to tak na wstępie

to tvn celowo nagłośniło sprawę, zamiast zgłosić do prokuratury, a impreza tych durniów (o ile nie ustawka na zamówienie) była w tajemnicy, więc mogla być jeszcze 20 lat i tak by nikt o tym nie słyszał, ale ty oczywiście w tej indonezji tego nie zrozumiesz, więc

  • Odpowiedz